T, 21.03.2023

Valitsus otsustas: 11. jaanuarist jätkub valdavalt kontaktõpe

Järva Teataja
Valitsus otsustas: 11. jaanuarist jätkub valdavalt kontaktõpe
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Koolimajadest ei kosta jõulumelu: valitsus saadab uuest nädalast kõik koolid alates 1. klassist kaugõppele. Koolid on küll selleks valmis, aga direktorid kuigi rõõmsad pole.  
Koolimajadest ei kosta jõulumelu: valitsus saadab uuest nädalast kõik koolid alates 1. klassist kaugõppele. Koolid on küll selleks valmis, aga direktorid kuigi rõõmsad pole.  Foto: Arvo Meeks

Valitsus otsustas vastavalt haridus- ja teadusminister Jaak Aabi ettepanekule lubada 11. jaanuarist Harjumaal ja Ida-Virumaal kontaktõppele 1.–4., 9. ja 12. klass. Mujal Eestis taastub õpe igas haridusastmes tavapäraselt.

11.–17. jaanuarini Harjumaa ja Ida-Virumaa

Harjumaal ja Ida-Virumaal jäävad õpilastele suletuks üldhariduskoolide, kutseõppeasutuste, rakenduskõrgkoolide ja ülikoolide õpperuumid. Piirangut ei kohaldata 1.–4. klassi, 9. klassi ning 12. klassi õpilastele, kes tohivad alates 11. jaanuarist alustada taas kontaktõppes.

Jätkuvalt ei laiene piirang hariduslikele tugiteenustele või konsultatsioonidele; praktika, eksamite või testide tegemisele ega olümpiaadidel osalemisele.

Harjumaal ja Ida-Virumaal kehtivad juba praegu rakendatavad piirangud sportimisele ja treenimisele, spordi- ja liikumisüritustele, spordivõistlustele, noorsootööle, huviharidusele, huvitegevusele, täiendkoolitusele, täiendõppele kuni 17. jaanuarini (kaasa arvatud).

Alates 11. jaanuarist taastub ülejäänud Eesti 13 maakonnas õpe tavapärases vormis

Üldhariduskoolide, kutseõppeasutuste, kõrgkoolide osas ülejäänud Eestis taastub alates 11. jaanuarist kontaktõpe. Koolipidajad peavad rakendama haridus- ja teadusministeeriumi, terviseameti ning teadusnõukoja poolt ette nähtud meetmeid viiruse leviku pidurdamiseks.

Kuni 10. jaanuarini (kaasa arvatud) pikendas valitsus ka juba kehtivaid piiranguid ülejäänud Eesti 13 maakonnas sportimisele ja treenimisele, spordi- ja liikumisüritustele, spordivõistlustele, noorsootööle, huviharidusele, huvitegevusele, täiendkoolitusele, täiendõppele.

Valitsus arutab hariduselu, sportimise ja täiendkoolituse valdkondadele kehtivaid piiranguid 7. jaanuaril.

Märksõnad
Tagasi üles