N, 30.03.2023

Pääsukesemärgi said peened napsud, hõrk forellifilee, maitsvad küpsetised ja kodumaine sealiha

Kuido Saarpuu
Pääsukesemärgi said peened napsud, hõrk forellifilee, maitsvad küpsetised ja kodumaine sealiha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pääsukesemärk antakse tootele, mille põhitooraine on eestimaise päritoluga.
Pääsukesemärk antakse tootele, mille põhitooraine on eestimaise päritoluga. Foto: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda

​Jaanuari lõpus toimus Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja poolt väljaantava Pääsukesemärgi ehk päritolu- ja kvaliteedimärgi „Tunnustatud Eesti Toit“ kandmise õigust taotlevate toodete hindamine. Hindamisel said positiivse hinnangu ja Pääsukesemärgi kandmise õiguse 10 Eesti toiduettevõtte 29 toodet, teiste seas ka Eesti Pagari kolm toodet. 

 

„Kõik Pääsukesemärgi saanud tooted on kvaliteetsed ja väga maitsvad, aga eksperdid tõid eriti esile  Junimperium Distillery džinni „Blended Dry Gin“ ning väga maitsev oli ka Heimon Kala toode „Külmsuitsu leegitatud vikerforellifilee“, selgitas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja kvaliteedijuht Evi Randpere.

Randpere sõnul on hea meel tõdeda, et märki taotlesid lisaks senistele Pääsukesemärki kandvaid tooteid tootvatele ettevõtetele ka viis uut tootjat, kes taotlesid oma toodetele Pääsukesemärki esmakordselt. Uustulnukad on Junimperium Distillery kahe džinniga, Tallinn Distillery meerummiga, Linaagro linajahuga, Kadarbiku Köögivili sai Pääsukesemärgi oma porgandimahlale, Heimon Kala aga vikerforelli soolatud ja külmsuitsutatud fileele.

Juba varasemast kodumaist toorainet väärtustavatest ettevõtetest lisandusid Pääsukesemärgiga toodete nimekirja Atria Eesti värskest kodumaisest sealihast valmistatud seitse toodet, Saidafarmi juustukrõpsud, Rõngu Pagari viis kondiitritoodet, Eesti Pagari kolm uudistoodet ja Marjamaa talu neli kodumaist mahla. Pääsukesemärki kannab nüüd kokku 69 ettevõtte 308 toodet. Kõige rohkem Pääsukesemärgiga tooteid leiab Eesti Pagari tootevalikust. Pääsukesemärk on Eesti tuntuim toidumärgis.

Randpere sõnul on hea meel tõdeda, et märki taotlesid lisaks senistele Pääsukesemärki kandvaid tooteid tootvatele ettevõtetele ka viis uut tootjat, kes taotlesid oma toodetele Pääsukesemärki esmakordselt.

„Tavapäraselt hindab põllumajanduskoda uusi tooteid kaks korda aastas, aga seekord pidime sügisese hindamise Covid-19 tingitud probleemidest edasi lükkama ja pisut muutma ka hindamise korraldust. Hindamine viidi läbi koostöös Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskusega – täname keskuse töötajaid ja eksperte abi eest,“ ütles Randpere.

Pääsukesemärgi kandmisõiguse sai jaanuaris 2021:

Eesti Pagar AS  

Haputaina Pehmik

Kaera Röst

Kaerasepik

Märksõnad
Tagasi üles