L, 28.01.2023

Õpetajate miinimumpalk tõuseb 1354 euro peale

Merit Männi
, ajakirjanik
Õpetajate miinimumpalk tõuseb 1354 euro peale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Õpetajate palk tõuseb jaanuarist 58 eurot
Õpetajate palk tõuseb jaanuarist 58 eurot Foto: «Reporter» / Kanal 2

Haridus- ja teadusministeeriumi esindajad kohtusid reedel Eesti linnade ja valdade liidu ning haridustöötajate liidu juhtidega, et arutada õpetajate palgatõusu ning riigieelarve strateegias saavutatud esialgsete kokkulepete kohaselt tõuseb õpetajate miinimumpalk kolm protsenti ehk 1354 euro peale.

"Oleme kokku leppinud, et üldhariduskoolide õpetajate miinimumpalk kasvab järgmisel aastal vähemalt kolm protsenti protsenti. See ei ole muidugi piisav, aga siiski koroonakriisi aastal märgiline. Töötan selle nimel, et leida võimalusi õpetajate palka suurendada," ütles minister Liina Kersna, kelle sõnul on õpetajad teinud lõppeval õppeaastal distantsõppe tõttu olulisel määral ületunde. "Üksnes sel kalendriaastal on 14-st õppenädalast üheksal pidanud nii Harjumaa kui ka Ida-Virumaa õpilased ja õpetajad olema distantsõppel, ülejäänud Eestis seitsmel nädalal. See on kasvatanud õpetajate töökoormust oluliselt," ütles minister Liina Kersna.

Eesti haridustöötajate liidu juhatuse esimees Reemo Voltri märkis, et järgmiste aastate riigi eelarvestrateegiasse on õpetajate väike palgatõus sisse kirjutatud, kuid loodetavasti jõutakse sügisestel läbirääkimistel järgmisele tasemele, et õpetajate töötasu võrreldes kõrgharidusega spetsialistide keskmisega ei langeks.

Märksõnad
Tagasi üles