EOK pilootprojektis „Sport Koolis“ osaleb mitu Järvamaa kooli

Kuido Saarpuu
Copy
Foto: EOK

Eesti Olümpiakomitee käivitas projekti „Sport Koolis“, mille raames saavad 26 Eesti kooli algklassi õpilased alates septembrist võimaluse proovida kvalifitseeritud treenerite käe all erinevaid spordialasi. Projekti, milles osaleb ka mitu Järvamaa kooli, eesmärk on suurendada laste liikumisaktiivsust.

EOK president Urmas Sõõrumaa sõnul on oluline, et lapsed omandaksid juba koolis elukestva liikumisharjumuse. „Meil ei ole teist võimalust, tänapäeva lapsed tuleb liikuma panna ja seda juba varakult. Meie eesmärk on panna kõik lapsed liikuma! Seda laiema ja tugevama kandepinna saab ka noorte- ja tippsport,“ ütles Sõõrumaa.

EOK projektijuht Natalja Innol on hea meel, et uuest kooliaastast saab EOK pakkuda täiendavaid liikumisvõimalusi 700 algklassiõpilasele. „Meie eesmärk on, et pilootprojektis saaksid iga Eesti maakonna koolinoored proovida ja harjutada erinevate treenerite käe all uusi spordialasid. See annab tulevikus võimaluse valida lapsele sobiva spordiala. Samuti annab projekt võimaluse klubidele ja treeneritele annab spordipisikut levitada ning noori organiseeritud sporditegevusse kaasata,“ sõnas Inno.

Pilootprojektiga „Sport Koolis“ liitusid:

· Imavere Põhikool (Järva vald)

· Paide Hillar Hanssoo Põhikool (Paide)

· Türi Põhikool (Türi)

Pilootprojekti raames saavad 1. klasside õpilased lisaks riiklikus õppekavas olevatele liikumistundidele valida 2-4 sporditundi nädalas, mida viivad läbi kvalifitseeritud treenerid (vähemalt EKR3 kvalifikatsiooniga). Pilootprojektiga liitub üle 96 kvalifitseeritud treeneri, kelle juhendamisel saavad algklasside õpilased algteadmisi 17 erinevalt spordialalt: kergejõustik, ujumine, korvpall, võrkpall, jalgpall, purjetamine, tennis, jalgrattasport, maadlus, suusatamine, käsipall, sulgpall, orienteerumine, võimlemine, judo, saalihoki, taekwon-do.

Koolid saavad kavandatavad tunnid lisada oma päevakavasse riiklikult kehtestatud tunniplaanis olevatele kehalise kasvatuse tundide täienduseks. Pilootprojekti on kaasatud maakonna spordiliidud ja kohalikud omavalitsused. Valitud koole kaasfinantseeritakse EOK poolt eeldusel, et kohalik omavalitsus panustab vähemalt 50% ulatuses.

Eesti spordi katusorganisatsioonina seisab Eesti Olümpiakomitee ausa mängu põhimõtete ja olümpiaväärtuste eest. EOK tagab tippsportlaste ettevalmistuse ja osalemise tiitlivõistlustel, viib ellu noorsportlastele suunatud järelkasvuprogramme ning suurendab positiivsete eeskujude kaudu liikumisharrastuse kandepinda.

Tagasi üles