T, 29.11.2022

Juulis mõjutasid tarbijahinnaindeksit enim eluasemeteenused

Kuido Saarpuu
Juulis mõjutasid tarbijahinnaindeksit enim eluasemeteenused
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pensionifondidest läks välja sadu miljoneid eurosid.
Pensionifondidest läks välja sadu miljoneid eurosid. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Statistikaameti andmetel muutus tarbijahinnaindeks juulis võrreldes juuniga 1,1% ning võrreldes eelmise aasta juuliga 5,0%. Mulluse juuliga võrreldes olid kaubad 3,3% ja teenused 8,1% kallimad.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Viktoria Trasanovi sõnul mõjutas tarbijahinnaindeksit eelmise aasta juuliga võrreldes enim eluasemeteenuste hinnatõus. „Kodudesse jõudnud elekter oli 53,6%, üür 8,8% ja eluaseme remont 5,6% kallim,“ täpsustas ta.

Suurem mõju indeksi muutusele oli jätkuvalt ka mootorikütuse hinnatõusul. Bensiin oli 18% ja diislikütus 22,7% kallim kui möödunud aasta juulis. Toidukaupadest olid enim kallinenud kartul (26,8%), värske köögivili (20,4%) ning mitmesugused jahusegud (13,8%).

Tarbijahinnaindeksi muutus võrreldes eelmise aasta sama kuuga oli viimati suurem kui 5% 2011. aasta septembris, mil see oli 5,2%.

Juuniga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit samuti kõige enam eluasemeteenuste hinnatõus, millest ligi 60% andis kodudesse jõudnud elektri 8,7% kallinemine. Suurem mõju oli veel kallinenud köögiviljal (17%), majutusteenustel (21,7%) ja mootorikütusel (2,3%).

Märksõnad
Tagasi üles