G4S-i poolt valvatud randades uppus seega tänavu 1 inimene, kuid üle Eesti oli sel suvel uppumissurmade arv märgatavalt suurem kui eelnevatel aastatel.
„Kõige tähtsam on, et rannakülastajad ei jätaks pere noorimaid liikmeid veekogu ääres omapäi. Väikesed lapsed on väga uudishimulikud, kuid ohte nad veel hästi ei taju, mistõttu on vanema juuresolek õnnetuste ennetamiseks väga oluline. Kahjuks tuleb veelkord rõhutada ka seda, et ujumine ja alkohol ei käi kokku," rõhutas G4S Eesti rannavalve juht Henry Seemel.
Paraku tuli lisaks surmaga lõppenud juhtumile ette ka teisi olukordi, kui inimesed purjus peaga ujuma läksid. Näiteks juuli lõpus märkas G4S rannavalvur Stroomi rannas kaelani vees olevat purjus meesterahvast, kuigi veidi varem olid rannavalvurid mehele teinud märkuse, et joobes peaga ei tohi ujuma minna. Kui rannavalvurid märkasid, et mees oli siiski vette läinud, läksid nad tema juurde ja palusid tal veest välja minna. Selle peale muutus mees agressiivseks ja osutas vastupanu ning hammustas turvatöötajaid. Selleks, et tagada meesterahva ohutus, toimetasid vetelpäästjad ta kaldale, kus helistati koheselt Häirekeskusesse. Kohale tulnud politsei võttis meesterahva kaasa ning viis kainestusmajja.
Kõige hirmuäratavam õnnelikult lõppenud juhtum sel suvel G4S rannavalvurite jaoks toimus Harku väliujulas, kui uppumisohtu sattunud mees toodi veest välja elumärkideta. Rannavalve alustas koheselt elustamisega ning kutsus kiirabi. Kannatanul taastati hingamine ning ta anti kiirabile üle. Hätta sattunud meesterahvas oli eelnevalt tarbinud alkoholi.