Defitsiitne Jansseni vaktsiin jõuab ka Järvamaale

Anne Põder
, ajakirjanik
Copy
Vaktsineerimine.
Vaktsineerimine. Foto: Dmitri Kotjuh

Sel nädalal saabus Eestisse taas üle pooleteise kuu 2400 doosi Jansseni vaktsiini, mis on jaotatud kõikidesse maakondadesse. Eile pakkus nõutud ja oodatud vaktsiini Paides Vee perearstikeskuse vaktsineerimispunkt ja järgmisel nädala lõpuks jõuavad Jansseni vaktsiinid ka Järvamaa haigla vaktsineerijate kasutusse.

Uuel nädalal saabub selle nädala doosidele lisaks veel 14 800 Jansseni doosi. Vaktsineerijatelt on küsinud Jansseni vaktsiini eelkõige need inimesed, kel on soov saada viirusevastane kaitse ühe süstiga.

Järvamaa piirkonna vaktsineerimise koordinaator ja Järvamaa haigla õendusjuht Maire Raidvere ütles, et Järvamaa haiglasse on järgmiseks nädalaks tellitud 150 doosi Jansseni vaktsiini. "Tõenäoliselt jõuavad need kohale nädala teises pooles ning nende saamiseks on võimalik end kirja panna digiregistratuuri kaudu või tulla Järvamaa haigla vaktsineerimistuppa kohapeale. Teeme ju süstimisi ka ilma eelneva kirjapanekuta," selgitas ta.

Kõikidel inimestel palutakse enne vaktsineerija juurde kohale minemist vaktsineeri.ee lehelt vaadata, kas raviasutus ootab koos isikut tõendava dokumendiga kohale tulemist või aja eelnevat kirjapanemist. Järvamaa haiglas on olemas mõlemad võimalused. Seega kindla peale minek on vaktsiini saada end kirja pannes.

Haigekassa juhatuse liikme Maivi Parve sõnul on inimeste huvi Jansseni vaktsiini vastu suur. „Vaktsineerimine ühedoosilise vaktsiiniga algas juba eile ning nõudlus on üsna suur. Järgmise nädala lisadoosid aitavad raviasutustel ka suuremal hulgale soovijatest vastu tulla,“ sõnas ta.

Lisaks sel nädalal saabunud 2400 doosile on Eestil käimas läbirääkimised teiste Euroopa Liidu riikidega täiendavate Jansseni vaktsiinidooside saamiseks. Järgmisel nädalal saabub Eestisse veel 14 800 Jansseni doosi, millest suuremale osale on raviasutused juba tänaseks tellimused teinud.

Vaktsineerimine Jansseni vaktsiiniga jätkub seega ka lähinädalatel, teavet kohtade ja aegade kohta palub haigekassa jälgida vaktsineeri.ee lehelt või helistades infotelefonile 1247.

Kui inimene vajab vaktsineerimise nõustamist meditsiinilistes küsimustes, siis soovitame pidada nõu oma perearstiga või helistada perearsti nõuandetelefonil 1220.

Jansseni vaktsiinitarnetega on väljakutseid alates augustist, mil tootjal tekkisid nii tootmis- kui tarneprobleemid. Haigekassa on vaktsineerijatega otsesuhtluses ning Jansseni vaktsiini on küsinud kõik haiglad ja vaktsineerimise erapartnerid, samuti mõned perearstikeskused ja ka koduõendusteenuse osutajad. Põhjuseks on ennekõike inimeste ootus, sest tegemist ühedoosilise vaktsiiniga. Koduõenduse puhul lisandub argumendina ka lihtsam logistika, sest koduõendusteenuse osutajad käivad kodus vaktsineerimas. Samuti küsivad inimesed Jansseni vaktsiini erinevatelt infotelefonidelt.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles