Täna algav Ettevõtlusnädal toob Järvamaale rohkelt üritusi

Järva Teataja
Copy
Foto: Ettevõtlusnädal

​Esmaspäeval, 4. oktoobril stardib tänavune Ettevõtlusnädal põneva avasündmusega, kus ettevõtjad ja eksperdid jagavad soovitusi kohanemiseks uue aja väljakutsetega. Ettevõtlusnädalale on aktiivne registreerumine kestnud juba kolm nädalat.

Üritused toimuvad veebis, hübriidina ja nõuetekohastes seminariruumides. Kokku toimub enam kui 200 koolitust, konverentsi, töötuba, mis kõik aitavad arendada ettevõtlikkust. Eesti suurima koolitusnädala juhtmõte on sel aastal „Kohane ja võida!“.

Ettevõtlusnädala avasündmusel saab terve päeva jooksul täiesti tasuta kuulata Eesti arvamusliidrite nippe ja nõuandeid. Avapäeva arutelude keskmes on märksõnad “rohepööre”, “digipööre” ja “automatiseerimine”. Ettevõtluse tulevikutrendide lahtimõtestamisele keskendub ka dialoog ettevõtlus- ja infotehnoloogia minister Andres Sutt. Oma teadmisi jagavad ettevõtjad Mart Maasik ja Kaimar Karu, turundusguru Timo Porval, koolitaja ja ettevõtluskonsultant Priit Kuuskme, Rohetiigri eestvedaja Eva Truuverk ning äridisainer Jana Kukk. Avasündmus toimub veebi vahendusel ja seda saab jälgida endale sobival ajal ja kohas. Päeva veab veerandsaja-aastase kogemusega mitmekülgne ettevõtja Kuldar Leis.

„Tänavusel Ettevõtlusnädalal on fookuses kohanemine pidevalt muutuva maailmaga, sest just see on edu võti, mis meil aitab seljatada kriisid ja väljuda nendest võitjatena,“ sõnas Maakondlike Arenduskeskuste võrgustiku juhatuse liige Andres Huul. „Nädala jooksul tutvustame erinevate sündmuste raames neid edutegureid, mis on olulised nii iga ettevõtja kui ka vabaühenduse jaoks täna ja homme, et uute olude ja muutunud majanduskeskkonnaga kohaneda,“ lisas Huul.

Nädal toob kokku nii ettevõtlusega alustajad kui tegutsevad ettevõtted, sündmusi jagub ka koolinoortele. Sel aastal on varasemast suurem hulk üritusi suunatud vabakonnale. Muutustega kohanemine on oluline kõigile, ka vabaühendustel tuleb õppida praeguses keerulises olukorras paindlikke lahendusi leidma. Seetõttu toimub Ettevõtlusnädala raames varasemast rohkem vabaühendustele pühendatud üritusi.

Esmakordselt korraldab maakondlike arenduskeskuste võrgustik 6. oktoobril Konsultatsiooni kolmapäeva, mil kõik huvilised saavad osaleda tasuta kiirnõustamisel ja küsida nõu ettevõtluskonsultantidelt.

Ettevõtlusnädala raames toimub tänavu paarsada temaatilist üritust nii eesti kui ka vene keeles. Kõikides Eesti maakondades korraldatakse ettevõtlusega alustama julgustavaid seminare, konverentse, töötubasid ning muudes formaatides üritusi. Ettevõtlusnädala üritusi viiakse läbi nii nõuetekohastes seminariruumides, hübriid- kui ka veebisündmustena. Suurem osa neist on osalejatele tasuta, ent osalemiseks on vajalik eelregistreerimine.

Järvamaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultandi Mari Kirsi sõnul lähtub maakonna programm üle-eestilisest juhtmõttest. „Eriti praeguses majanduskeskkonna tingimustes peame oluliseks läheneda ettevõtjale kui inimesele, keskendudes sel korral rohkem vaimse heaolu temaatikale. Timmitud tootmise olemuse võtab luubi alla Järvamaa Ettevõtete Akadeemia eriseminar. Maakonna koolides viime läbi majandusviktoriini ning kui olukord lubab, siis sõidavad Järvamaa ettevõtlikud naised õppereisile Raplamaale. Nädala kulminatsiooniks on maakondlik ettevõtete tunnustamisgala, mis toimub 8. oktoobril Säreveres,“ selgitab Kirss.

Ettevõtlusnädalal saavad kokku sarnaste huvidega inimesed – lisaks uutele teadmistele pakuvad Ettevõtlusnädala üritused võimalust kontaktivõrgustiku laiendamiseks ja potentsiaalsete partnerite leidmiseks. Üritused annavad osalejatele vajaliku tõuke järgmiste sammude tegemiseks ettevõtluses.

Ettevõtlusnädalal pakutavaga programmiga saab tutvuda ja üritustele registreeruda veebilehel https://ettevotlusnadal.ee/

Ettevõtlusnädala korraldajad järgivad Eesti Vabariigi Valitsuse ürituste korraldamise nõudeid ja Terviseameti soovitusi. Sündmustel pääsemiseks tuleb külastajal tõendada oma nakkusohutust, esitades selleks tõendi COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise, läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta. Ettevõtlusnädal on valmis tegema ürituste korraldamisel ka jooksvaid muudatusi juhul, kui olukord seda nõuab.

Ettevõtlusnädal on suurim üle-eestiline ettevõtlusüritus, mis toimub igal aastal oktoobrikuu alguses. Ettevõtlusnädalat korraldavad maakondlikud arenduskeskused, juba 16. korda ning see viiakse läbi kõigis 15 maakonnas. Ettevõtlusnädala eesmärk on inspireerida ja julgustada inimesi enda ideid ellu viima, olgu selleks näiteks äriga alustamine, e-poe loomine või mõne uue põneva tootega turule tulemine. Vaata lähemalt: https://ettevotlusnadal.ee/

Ettevõtlusnädalat koordineerib Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik.

Ettevõtlusnädal viiakse ellu Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

Tagasi üles