T, 29.11.2022

Amservi Paide esindus müüs end kasutatud autodest tühjaks

Järva Teataja
Amservi Paide esindus müüs end kasutatud autodest tühjaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Amservi Paide esindus
Amservi Paide esindus Foto: Amserv Grupp

Hilissuvi ja varasügis tõi kaasa müügi järsu kasvu kasutatud autode turul. Uute autode pikad tarneajad on aastaga põhjustanud vähekasutatud autode turul kuni 30% hinnatõusu. Kasutatud autodest on end tühjaks müünud ka Amservi Paide esindus. 

“Kasutatud autode müüginumbrite plahvatusliku kasvu taga on mitu omavahel seotud põhjust,” nendib Amservi kasutatud autode müügijuht Raivo Rumberg ja lisab: “Esiteks on keerulises olukorras mitmed autotootjad ja -tehased, kuna erinevate komponentide tootmine ja tarne on raskendatud. Teiseks venib seetõttu pikemaks uute autode tootmis- ja tarneaeg, mis kahandab nende inimeste huvi, kes vajavad uut autot kohe või lähiajal.” Rumbergi sõnul tingibki see olukorra, kus paljud inimesed, kes algselt planeerisid uue auto soetamist, pööravad pilgu hoopiski kasutatud autode turule. See viib ka kasutatud autode hinnad kiiresti oluliselt kõrgemaks. Oma panuse autode hinnatõusu andsid septembris Rumbergi hinnangul ka teise pensionisamba väljamaksed, kuna ostujõuliste inimeste hulk kasvas.

Amservi kasutatud autode müügijuht tõdeb, et ka Amservi laod on hetkel pigem hõredad, kuid autoostjate huvi on jätkuvalt väga kõrge. “Täna ei käi nö rabamine mitte ainult Eestis, vaid sõiduautode puuduse käes kannatavad samuti naaber- ja lähiriigid, kes otsivad enda ladude täiteks autosid ka Eestist. See on tekitanud omanäolise konkurentsi, kus riigisisesed autode edasimüüjad, muud müügiportaalid ning autoplatsid võistlevad kasutatud autode turul välismaiste firmadega.” Rumbergi sõnul on kõnekaks näiteks asjaolu, et praegusel ajal müüakse autosid Eestist isegi tagasi Euroopasse.

Märksõnad
Tagasi üles