Rally Estonia sõidetakse 2022. aastal traditsioonilisel ajal

Järva Teataja
Copy
Egon Kaur, Rally Estonia 2020
Egon Kaur, Rally Estonia 2020 Foto: Kaader videost

Eelmise nädala lõpus kogunes kolmandat korda sel hooajal Rahvusevahelise Autospordi Liidu FIA Mootorispordinõukogu, kus kinnitati 2022. aasta FIA WRC autoralli maailmameistrivõistluste kalender.

 

Teist aastat järjest on Rally Estonial au kuuluda hooaja eelsesse MM-kalendrisse ja kolmandat aastat järjest korraldada Eestis autoralli WRC etapp. Rally Estonia sõidetakse Tartu, Otepää, Elva, Kanepi, Kambja, Peipsiääre ja Mustvee valla teedel 14.-17.juulini.

Rally Estonia direktor Urmo Aava ütles, et neid riike, kus MM-ralli on kolm korda toimunud väga palju pole ja see on meie jaoks suur privileeg. „Kõik see on tohutu meeskonnatöö, sest see ei ole võimalik kellegi üksiku pingutusega vaid kõigi panusega. Rally Estonia taga on Eesti riik, kohalikud omavalitsused, kõik toetajad ja suur ligi 3500 liikmelike korraldusmeeskond,” sõnas ta. „Loodame väga, et saame 2022. aasta Rally Estonia teha nii normaaltingimuste lähedaselt, kui see vähegi võimalik. Töötame juba praegu selle kallal, et kuidas eelneva 11. aasta kogemus maksimaalselt ära kasutada ja korraldada tuleval aastal veel meeldejäävam ja ägedam Eesti MM-ralli.“

Rally Estonia kommertsdirektor Tarmo Hõbe lisas, et ametlikud Rally Estonia 2022 WRC etappi kuupäevad on nüüd avaldatud ja tal on hea meel on tõdeda, et võistlus toimub jätkuvalt oma traditsionaalsel ajal, juuli keskpaigas. „Täna planeerime järjekorras kolmandat Eesti MM-rallit selles usus, et koroonast tingitud tingimused on oluliselt leebemad või sootuks kadunud. Meie suur soov on taas pakkuda kirge ja suurepäraseid elamusi täis rallinädalavahetust, kus fännid saaksid ise valida endale sobiva pealtvaatamise koha. Juba täna, kus kuupäevad on ametlikult paigas, on hea võimalus hakata planeerima pere ja sõpradega kesksuvist nädalavahetust ning broneerida varakult endale sobiv majutuskoht. Rallipassid tulevad müügile niipea kui kõik vajalikud ettevalmistused selleks on tehtud.“

Sarnaselt tänavuse aastaga on Eesti MM-ralli hooaja seitsmendaks etapiks. Rally Estonia eel peatub WRC-karussell Keenias ja Rally Estonia järel ootab MM-sarja võistlejaid ees Soome ralli. Rally Estonia üheks traditsiooniks on olnud, et kui on võimalik, on võistlus alati toimunud juulis ja nii ka tänavu. See tähendab, et rallifännid nii Eestist, kui mujalt saavad taaskord nautida suurepärast Eestimaa suve ja loodust ning loomulikult Rally Estoniat. Kui eelneva kahe MM-ralli puhul on võistluse korraldajad pidanud arvestama karmide koroonapiirangutega, siis täna töötab Rally Estonia tiim usus ja lootuses, et 2022. aasta võistlus saaks taas toimuda normaalsetes tingimustes ja suurepärast võistluselamust pakkudes.

Kolmandat aastat järjest võõrustab Rally Estoniat Tartus asuv Eesti Rahva Muuseum, kus lisaks võistluskeskusele saab olema ka hooldusala ja poodium. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles