R, 2.06.2023

Järva vallas võib võitja jääda opositsiooni

Tiit Reinberg
Facebook Twitter
Comments
Kui selgusid valmistulemused, asusid EKRE valimispeol Järva valla tulevased volinikud kohe videosilla kaudu konkurente õnnitlema ja koalitsiooni piire kompama.
Kui selgusid valmistulemused, asusid EKRE valimispeol Järva valla tulevased volinikud kohe videosilla kaudu konkurente õnnitlema ja koalitsiooni piire kompama. Foto: Dmitri Kotjuh

Kui Paide linnas ja Türi vallas võidutsesid valimisliidud, siis Järva vallas sai ennast valimisvõitjaks kuulutada Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Ekrelased said volikogus viis kohta nagu Keskerakondki, kuid toetus oli mõne hääle jagu suurem.

Eilse seisuga tundub, et pikema kõrre tõmbab seekord siiski Keskerakond, kes on juba aru pidamas Reformierakonna ja Isamaaga. Neil kolmel erakonnal on 21 kohaga volikogus 12 häält.

Ka Järva vallas ei taha keegi veel avalikult koalitsiooni jõujoontest rääkida. Kui kolm erakonda suudavad koalitsiooni moodustada, siis pakutakse, et vallavanemaks saab keskerakondlane Toomas Tammik, volikogu esimeheks Rait Pihelgas Reformierakonnast ja Isamaast võiks abivallavanemana jätkata Tiina Oraste.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles