Loodan, et suurem osa neist siiski ei haigestu, sest meie esistatistiku Krista Fischeri andmetele tuginedes on tõendatud, et vaktsineeritud nakatavad ümbritsevaid neli korda vähem kui vaktsineerimata inimesed. Õnneks on suurem osa meie tutvus- ja suhtlusringist samuti vaktsineeritud.
Kuigi, jah, võib ju öelda, et vaktsiin ei kaitse. Lõpmatuseni kindlasti mitte. Aga me ei tea, kui mitmel korral võis vaktsiini toime meie peret nakatumiste eest päästa eelmistel kuudel.
Arvan, et päris mitmel, sest oleme aktiivsed inimesed ja agarad suhtlejad. Kohtun oma töö pärast paljude inimestega, kelle tervislikust seisundist ja vastutustundest pole mul halli aimugi. Laps käib trennides, laagrites, võistlustel ja sõpradega õues. Meie kontaktid ulatuvad pere peale kokku päevas mitmekümnete inimesteni.
Ma tean lõputult rääkida lugusid, kus lähikontaktid koroonahaigetega olid ilmselged, kuid vaktsineeritud ei haigestunud. Neil oli sel hetkel kaitse olemas. Seega julgen nii enda kui ka arstide kogemusele tuginedes väita, et umbes seitsmel juhul kümnest vaktsiin siiski kaitseb. Aga me keegi ei tea, millal jõuame selle õnnetu kaheksanda korrani. Nagu kassi üheksa elu: sa ei tea, millal need otsa saavad.
Viga ei maksa otsida ka aja jooksul kaduma kippuvatest aktiivsetest antikehadest. Oleme peres saanud eri ajal erinevaid vaktsiine. Jah, ma tean, et minu varakult saadud Astra Zeneca «parim enne» hakkas juba mööduma. Abikaasa ja poeg olid alles suvel vaktsineeritud Pfizeriga ning nende antikehade hulk pidanuks veel olema küllaldane, et viirusele vastu panna. Kui rünnak on agressiivne ja kontakt on olnud tugev, siis sa lihtsalt jääd haigeks ja kõik.