E, 6.02.2023

Ajakeskuse taevakorrus viib tagasi Eesti omariikluse taastamise aega

Järva Teataja
Ajakeskuse taevakorrus viib tagasi Eesti omariikluse taastamise aega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Kuido Saarpuu/Järva Teataja

Pühapäeval avati Ajakeskuse Wittenstein taevakorruse galeriis näitus Eesti omariikluse taastamise perioodi iseloomustavast plakatikunstist. Väljapanekus on esindatud murrangulisi ajaloosündmusi saatnud plakatid

Muinsuskaitse liikumise, fosforiidisõja, perestroika, Eesti laulu, ülemnõukogu valimiste, iseseisvusreferendumi, krooni tuleku ja presidendi valimistega seotud pildid aitavad ajastutruus keskkonnas meenutada kolme kümnendi taguseid pöördelisi sündmusi. Tolleaegne plakatikunst oli mitmekesine, hõlmates joonistuslikku ja graafist suunda. Trükikvaliteedi paranedes võeti kasutusele ka laialdasemad fotograafia alased võimalused. Plakat oli suurepäraseks võimaluseks fotot kunstina esitleda.

Ajakeskuses Wittenstein eksponeeritud plakatid pärinevad Paides elava luuletaja, kunstniku ja esseisti Jaan Malini erakogust. Plakateid hakkas Malin koguma 1980ndatel. Kollektsiooni 2000ndest plakatist on vallitornis eksponeeritud kakskümmend eriilmelist näidet.

Kolmekümne aasta taguseid sündmusi meenutav näitus on avatud Ajakeskuse Wittenstein lahtiolekuaegadel K-P kell 10.00 – 18.00. Plakatinäituse külastamine Ajakeskuse taevagaleriis on tasuta. Viiruseperioodist tulenevalt järgime kõigis oma tegevustes Terviseameti ja Kultuuriministeeriumi soovitusi.

Väljapanek jääb avatuks kuni 28. novembrini.

Märksõnad
Tagasi üles