L, 3.06.2023

PILDID ⟩ Sajandi ehituses võib juba hoomata 100 miljonit maksvat piimakombinaati

Järva Teataja
Facebook Twitter
Comments
Piimandusühistu E-Piim, Royal A-Ware ja Interfood Group ühendavad jõud kestliku kasvu ja suurema tootlikkuse nimel, rajades Paidesse Baltikumi moodsaima piimatehase.
Piimandusühistu E-Piim, Royal A-Ware ja Interfood Group ühendavad jõud kestliku kasvu ja suurema tootlikkuse nimel, rajades Paidesse Baltikumi moodsaima piimatehase. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Juba mõned kuud Paides Mündi ja Raudtee tänava vahelisel alal vuranud ringi buldooserid, kopad ja veoautod. Tegemist on siinse piirkonna viimaste aastakümnete ühe olulisema ehitustandriga, sest kahe aasta pärast kerkib sinna ligikaudu sada miljonit eurot maksev piimakombinaat.

E-Piima juht Jaanus Murakas on Järva Teatajale tunnistanud, et tehase ehitamist on pikalt ette valmistatud ja nüüd on kõikidele inimestele näha, et alanud on ehitustööd, mis peaksid kestma 2023. aasta suveni. Seejärel võtab veel natuke aega tehase seadistamine ja siis alustab Eesti nüüdisaegseim kombinaat tööd.

Murakas selgitas, et kuigi tehase sisseseade tuleb algselt plaanitust veidi automatiseeritum, arvestavad nad endiselt, et Paides saab tööd sadakond inimest, kusjuures osa töötajaid peavad enne Paides tööle asumist minema ametit õppima välismaale.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles