Valitsus täpsustas noorte ja laste spordivõistlustel osalemise korda

Järva Teataja
Copy
TÜ/Rock korvpallimeeskonna hiigelaegadel olid tribüünid Tartus rahvast täis ning saalis melu, mida praegusega võrrelda ei anna.
TÜ/Rock korvpallimeeskonna hiigelaegadel olid tribüünid Tartus rahvast täis ning saalis melu, mida praegusega võrrelda ei anna. Foto: Margus Ansu

Valitsus täpsustas eelmisel nädalal vastu võetud korraldust, tuues laste ja noorte huvihariduse valdkonnas selgemalt esile, et spordivõistlused loetakse osaks huviharidusest. See tähendab, et spordivõistlustel võistlejana osalemiseks kehtib kuni 18-aastastele (kaasa arvatud) või praeguse õppeaasta jooksul 19-aastaseks saavatele õpilastele samasugune kord nagu trennis ja koolis käies.

Lapsed ja noored saavad võistlustel osaleda COVID tõendit esitamata, sest nende nakkusohutust on seiratud koolide kaudu mitu korda nädalas korraldatud kiirtestimisega. Samal alusel tohib laps või noor osa võtta ka treeningutest ja muust huviharidusest ning koolitööst.

Juhul, kui laps või noor soovib võistlusel osaleda pealtvaatajana, tuleb kõigil 12-aastastel ja vanematel esitada üritusele pääsemiseks COVID tõend. Erinevalt täiskasvanutest kehtib alaealiste puhul ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend. PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi ning antigeen-RT test mitte rohkem kui 48 tundi enne üritust ja test peab olema tehtud tervishoiuteenuse osutaja poolt. Lubatud on ka apteegis tehtud antigeeni kiirtesti tulemus.

Korralduses täpsustatud võistluste hulka ei loeta rahvajookse ega teisi harrastuspordiga seotud üritusi, kus vaid väike osa sportlastest võistleb auhinnaliste kohtade nimel, näiteks Tallinna Maraton, Tartu Maastikumaraton jne. Nendel osalemiseks kehtib 12-aastastele ja vanematele tõendikohustus, nagu näiteks ka kultuuri- ja meelelahutusürituste puhul.

Tagasi üles