E, 28.11.2022

Balletilavastuse kostüümid pärinevad paidelase nõelasilmast

Anne Põder
, ajakirjanik
Balletilavastuse kostüümid pärinevad paidelase nõelasilmast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Daamide balletirühm sai selga ajastutruud kleidid. Kõige uhkema kleidi õmbles Marje-Ly Rebas esiplaanil olevale kuningannale.
Daamide balletirühm sai selga ajastutruud kleidid. Kõige uhkema kleidi õmbles Marje-Ly Rebas esiplaanil olevale kuningannale. Foto: Dmitri Kotjuh

Nädala eest Paide muusika- ja teatrimaja suurel laval etendunud Paide balletistuudio tantsulavastuses «Okasroosike» püüdsid pilku kaunid kostüümid, mille päritoluks pakkus nii mõnigi pealtvaataja Estonia teatri kostüümiladu. Suure üllatusena selgus aga etenduse lõpus, et pooled rõivad, mida tantsijad kandsid, olid kohaliku õmblusmeistri tehtud.

Õmblemisest kujunes maratonPaidelane Marje-Ly Rebas konstrueeris ja õmbles kleidi 11 naisbaleriinile ja seeliku 11 väikesele roositantsu esitajale. Tema riietada oli kahe rühma jagu esinejaid. Ülejäänute rõivaid aitasid kohendada lastevanemad ja balletiõpetaja Sanna Kondas.

Tantsuetenduse kostüümide õmblejal Marje-Ly Rebaselgi oli võimalus kogeda, kui uhke tunne on kaunis kostüümis laval särada.
Tantsuetenduse kostüümide õmblejal Marje-Ly Rebaselgi oli võimalus kogeda, kui uhke tunne on kaunis kostüümis laval särada. Foto: Dmitri Kotjuh
Märksõnad
Tagasi üles