T, 4.10.2022

Inimesed vaesuvad röögatute elektrihindade pärast

Jaak Madison
, Euroopa Parlamendi liige (EKRE)
Inimesed vaesuvad röögatute elektrihindade pärast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jaak Madison
Jaak Madison Foto: Erakogu

Eesti inimesed vaesuvad ja ebavõrdsus suureneb ning rohepööre annab sellele veel hoogu juurde. Elektriarved on suurenenud kordades, lüües eriti valusalt just vaesemat osa rahvastikust. Kuid mitte ainult klassikalises mõttes vaesemat elanikkonda, vaid ka paljud keskmise palga teenijad peavad maksma elektri eest ära pool oma palka. Paljud pered on ahastuses, nähes detsembri arveid, mis on kolm kuni viis korda suuremad kui aasta tagasi. Sellega seoses on oodata ka toiduainete hindade kiiret tõusu ja elu kallinemist üldiselt.

Ka fikseeritud hinnapaketid ei päästa hirmkallitest elektrihindadest, kuigi seda on demagoogiliselt väitnud peaminister Kaja Kallas. Kui leping saab läbi, siis on oodata kõrgemate tasudega paketti. Näiteks Eesti Energia paketi puhul võib uus hind olla pea sada protsenti kallim kui praegune.

Meie «õnneks» juhib nendel keerulistel aegadel riiki Kaja Kallas, kelle ütlust mööda on tal väga suur empaatiavõime. Pidi olema lausa äärmuslik, liiga arenenud empaatia, kus ta tunnetab teravalt, kui keegi tunneb end halvasti. Kõrgenenud empaatiavõimega pakkus Kallas paar kuud tagasi välja, et vaktsineerimata inimesed tuleks operatsioonijärjekorras tahapoole liigutada. Nüüd soovitab peaminister kaasmaalastel minna omavalitsustelt alandlikult almusi kerjama. Jääb vaid loota, et teistel riigitegelastel pole nii «kõrgelt» arenenud empaatiavõimet.

Märksõnad
Tagasi üles