L, 3.06.2023

Nädala algus toob karmi tormiilma

Järva Teataja
Facebook Twitter
Comments
Tormiilm Pirital
Tormiilm Pirital Foto: Andres Haabu

Esmaspäeval liigub väga aktiivne madalrõhkkond üle Skandinaavia põhjatipu Laadoga suunas ja laieneb servaga üle Eesti, tuues endaga kuni 30 meetrini sekundis lõõtsuvaid tuuleiile. Peale läänesaarte ja Virumaa said kõik maakonnad ilmateenistuselt oranži ehk teise taseme jäitehoiatuse.

Tormituul võib põhjustada elektrikatkestusi ja häireid parvlaevaliikluses. Saju, tuisu ja tugeva külgtuule tõttu on liiklustingimused väga halvad.

Ilmateenistuse teatel on ööl vastu esmaspäeva pilves selgimistega ilm. Sajab lund, lörtsi, ja vihma ning kohati tuiskab. Puhub edela- ja läänetuul 5-11, puhanguti 15, pärast keskööd tuul lühiajaliselt veidi nõrgeneb, vastu hommikut aga pöördub saartel loodesse ja tugevneb 15-20, puhanguti 28-32 m/s. Õhutemperatuur langeb -1 kuni -5, saartel +1 kraadini. Esmaspäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund ja tuiskab. Pärastlõunal loode poolt alates sadu lakkab ja pilvisus hõreneb. Puhub loode- ja põhjatuul 8-13, puhanguti 20, saartel ja rannikul 15-20, puhanguti 30 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni -4, saartel kuni +2 kraadi. Pärastlõunal läheb külmemaks.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles