T, 30.05.2023

Paide linna andekaimad lapsed said selgeks

Järva Teataja
Facebook Twitter
Comments
Enriko Peilman.
Enriko Peilman. Foto: Erakogu

Sihtkapitali "Andekas laps" nõukogu annab tänavu preemia 14 Paide linna noorele, lisaks iga-aastane preemia Järva Noorte Maleklubile.

Preemiasaajad:

Marleene Randmaa

Hillar Hanssoo põhikooli 9. b klass

Eelmise aasta maakondliku emakeeleolümpiaadi esikoht, uurimistöö „Suulise keele erijooned argisuhtluses" koostaja, täiendab ennast Tartu Ülikooli semiootika täienduskursusel, aitab välja anda kooli ajalehte OliOn ning osaleb Telia digimentorite projektis, mille eesmärk on juhendada eakaid inimesi arvutis, internetis ja sotsiaalmeedias toime tulema. Marleene kuulub ujumises Eesti juunioride TOP 10-sse.

Enriko Peilman

Hammerbecki põhikooli 6. a klass

Head tulemused motokrossis - maailmameistrivõistluste 6. koht Kreekas, Eesti Noorte Motosportlaste Teami koosseisus Rahvustekrossi teine koht, Eesti meistrivõistluste teine koht.

Roomet Väli

Noor SK Vargamäe tõstesportlane. EMV 2021 aastal pronksmedal kk-109kg ja üksiktõstes kk-109kg kaks hõbemedalit. 2021. aastal püstitas noormees 16 Eesti rekordit. Tema isiklikud rekordid on rebimises 114 kg, tõukamises 140 kg ja kogusummas 253 kg. 2021. aastal tuli Roomet Väli meistriks EMV vanuseklassis U17 ja U20.

Robin Randrüüt

Hillar Hanssoo põhikooli 9. a klass

Kuulub Eesti juunioride koondisse petangis ning saavutanud häid tulemusi males, ta on noorkotkas ja kooli õpilasesinduse liige.

Oliver Peetsalu

Hammerbecki põhikooli 8. klass

Edukas Crause Tantsukooli võistlustantsija ning saavutanud olümpiaadidel häid tulemusi. Sel õppeaastal saavutas ta koos partneriga Ladina-Ameerika tantsudes Eestis E klassis III koha. Vabariiklikul ajaloo-olümpiaadi piirkonnavoorus saavutas ta teise koha.

Anett Vahtramäe

Hillar Hanssoo põhikooli 9. a klass

Võitis möödunud õppeaastal maakondliku kodunduse olümpiaadi ja sai õiguse esindada Järvamaad üleriigilisel olümpiaadil Tallinna Ülikoolis, kus saavutas auhinnalise III koha teemal „Kuidas mina saan aidata maailma päästmisel". Blogi „Aegunud ja värsketest toiduainetest meie pere külmkapis ehk kuidas muna õpetab kana" looja. Ta osaleb Telia digimentorite projektis, mille eesmärk on õpetada vanemaid inimesi arvutis, internetis ja sotsiaalmeedias toime tulema.

Randel Nugis

Hammerbecki põhikooli 4. klass

Õpib Paide muusikakoolis kitarri ja klaverit ning tegeleb aktiivselt laulmisega. Mängib Paide Linnameeskonna klubis jalgpalli, teeb rahvatantsu ning on Järva maleva noorkotkas. Valiti tänavu kooli võimlemispeol algklasside parimaks meestantsijaks.

Tikva Tikerpalu

Viisu lasteaed

Andekas noor laulja. 2021. aastal võitis Järvamaa lauluvõistlusel Laulukaar oma vanuserühmas esikoha ning pääses telesaate Tähtede Lava žürii maksimumhäältega otse võistluse finaali, võites esikoha 3-7a kategoorias. Tegeleb edukalt ka maadluse, trampoliinihüpete ja ujumisega.

Aiki Suits

Paide Gümnaasiumi secunda õpperühma (11. klass) õpilane ja andekas noor jalgpallur. Eelmise õppeaasta õppis Aiki vahetusõpilasena Šveitsis. Sügisel pääses saksa keele olümpiaadil vabariiklikku lõppvooru. Hetkel valmistub Aiki projektiks "Jugend debattiert", mis on saksa keeles väitlemine (Goethe instituut) ja võtab osa ka saksakeelsete raamatute lugemiseprojektist "Lesefüchse". Oktoobris saavutas ta Järvamaa koolinoorte krossijooksu TU20 1000 m distantsil I koha ning septembris Järvamaa meistrivõistlustel kergejõustikus naiste arvestuses 800 m jooksus I koha. Aiki on ka jalgpalli Eesti naiste U19 koondise liige.

Saara Martoja

Hammerbecki põhikooli 8. a klass

Andekas trampoliinihüppaja ja iluvõimleja. Esikohad võistlustelt Elva Cup 2021 ja SK Maribel 20 sünnipäevaturniir, lisaks Eesti karikavõistlustel batuudihüpetes saavutatud V koht.

Aleks Lember

Paide Gümnaasiumi tertia õpperühma (10. klassi) õpilane. On osa võtnud keemia, bioloogia, matemaatika, ajaloo, emakeele ning saksa ja inglise keele olümpiaadidest. Novembris saavutas saksa keele piirkondlikus voorus kogu gümnaasiumiastme arvestuses 4. koha. Bioloogia olümpiaadilt teine ning ajaloos neljas koht.

Marcus Beet

Türi ühisgümnaasiumi 11. klass

Hea maletaja. Saavutas EMSL Jõud meistrivõistlustel 18a noormeeste seas kolmanda koha ning Järva Noorte Maleklubi 130 osavõistlusega sariturniiril teise koha.

Andre Priks

Hammerbecki põhikooli 9. klass

Hea maletaja. Saavutas Hillar Hanssoo 20. mälestusturniiril 19a seas 8. koha ning Järva Noorte Maleklubi 130 osavõistlusega sariturniiril kolmanda koha.

Crisjan Zäuram

Hillar Hanssoo Põhikooli 3. b klass

Hea maletaja. Hillar Hanssoo 20. mälestusturniiril 10a poiste seas viies koht, EMSL Jõud meistrivõistlustel 10a noormeeste seas 11. koht. Oli Järva Noorte Maleklubi 130 osavõistlusega sariturniiri kuues. Mängis eelmise aasta veebruaris Terevisioonis kaks näidispartiid Paide linnapea Priit Värgiga.

MTÜ Järva Noorte Maleklubi

Preemiad antakse üle 24. veebruaril Eesti Vabariigi 104. sünnipäevale pühendatud kontsertaktusel paide Gümnaasiumi õuel.

 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles