N, 29.09.2022

Teadliku juhendaja käe all saab praktikal nii mõndagi õppida

Anne Põder
, ajakirjanik
Teadliku juhendaja käe all saab praktikal nii mõndagi õppida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Järvamaa kutsehariduskeskuse direktor Rein Oselin räägib praktikajuhendajatele kooli heast mainest ja praktilise väljaõppe olulisusest õppekavas.
Järvamaa kutsehariduskeskuse direktor Rein Oselin räägib praktikajuhendajatele kooli heast mainest ja praktilise väljaõppe olulisusest õppekavas. Foto: Kristo Kivisoo

Praktika osa kutseõppes on ülimalt oluline, mistõttu astub Järvamaa kutsehariduskeskus üha kaalukamaid samme, et praktikajuhendajad oleksid omal alal pädevad. Selleks ellu kutsutud koolitused aitavadki juhendajatel paremini mõista, mida neilt oodatakse, ning juhendajad saavad omakorda anda tagasisidet, kuidas praktikaid tõhustada.

Eelmisel nädalal olid nii Särevere mõisas kui ka Paide õppehoones praktikajuhendajate koolituspäevad ja praktikaid tõhustava kavandi «UpT2S» tutvustused. Koolitusel viibis inimesi koolidest ja ettevõtetest, kes on valmis edukate praktikate abil kasvatama endale head tööjõudu.

Järvamaa kutsehariduskeskuse direktor Rein Oselin ütles uhkusega, et koolil läheb hästi ja sügisel oli sisseastujaid 900 ringis. «Oleme oma näitajatelt Eestis kutsehariduskoolide esiviisikus ning suudame edukalt võistelda suurlinna tuledega, teisisõnu Tallinna ja Tartu koolidega,» lausus ta.

Märksõnad
Tagasi üles