Järva Teataja fotograafi sõjafotodest avati Tallinnas näitus

Tiit Reinberg
Copy

Tänasest on Tallinna vanalinnas Okapi Galeriis eksponeeritud Ukraina sõda dokumenteeriv fotonäitus, mille autorite hulgas on sealsete kohalike nimede kõrval esindatud ka Järva Teataja fotograafi Dmitri Kotjuhi fotod.

Ukraina sõda dokumenteerival fotonäitusel pakuvad tasakaalu videoülevaated varasemate aastate Ukraina fotoväljalt.

Väljapaneku tõukejõuks oli galerii tihe koostöö Ida-Euroopa regioonis ja Ukraina fotokogukonna pöördumine välismaiste kolleegide poole leidmaks tuge ja toetust.

Fotodel võib näha purustatud munitsipaal- ja tsiviilhooneid, sõidukeid ja sildu; sõdureid ja tavakodanikke kõikvõimalike relvade ja Molotovi kokteilidega; hukkunute kandmist ja koduloomade päästmist; veerevaid kohvreid rusustel tänavatel ning tuld ja suitsu lumistes kaevikutes. Fotode autoriteks on kohalikud tänavafotograafia lipulaevad Michael Palinchak, Yuriy Yurchenko, Sergiy Illyashenko, Volodymyr Petrov (kõik Kiiev), Pavlo Dorohoi (Harkiv) ja Slava Ratynski (Žõtomõr). Lisaks fotodele on eksponeeritud videoülevaated “Odessa Photo Days” 2020. aasta festivalist ja Ukraina naiskunstnikest.

Dmitri Kotjuh koos ajakirjanike Jaanus Piirsalu ja Margus Martiniga Kiievis.
Dmitri Kotjuh koos ajakirjanike Jaanus Piirsalu ja Margus Martiniga Kiievis. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Ukraina autorite kõrval on näitusel eksponeeritud ka nende Eesti kolleegi Dmitri Kotjuhi värsked kaadrid otse rindejoonelt. Järva Teataja fotograaf Kotjuhi tunnustati 2015. aastal Eesti Ajalehtede Liidu poolt parima eesti pressifoto autorina ning möödunud aastal pälvis ta Valgetähe V klassi teenetemärgi. Antud momendil töötab Kotjuh väljaande Postimees ridades.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles