L, 3.06.2023

Osale parima andmeloo ja infograafika konkursil

Järva Teataja
Facebook Twitter
Comments
Foto: Statistikaamet

Statistikaamet ootab kuni 21. märtsini konkursile „Andmepärl 2022“ silmapaistvaid andmekäsitlusi, et välja selgitada möödunud aasta säravaimad andmelood ja infograafika lahendused Eestis.

Statistikaamet kutsub kõiki, kes loovad andmetest mustreid ja seoseid, kandideerima konkursil „Andmepärl 2022“. Konkursil selgitatakse välja möödunud aasta parim andmelugu ja parim infograafika Eestis.

„Korraldame „Andmepärli“ konkurssi teist aastat, et tuua välja säravamaid andmete kasutamise ja mõtestamise näiteid ning parandada üldist andmekirjaoskust,“ ütleb žürii esimees, statistikaameti partnerlussuhete juht Jaana Tael. „Konkursiga soovime hästi kasutatud andmeid rääkima panna ja tõsta esile nutikaid andmelugude jutustajaid. Ootame osalema kõiki, kes on avaldatud kirjatööde või ilmeka visualiseerimise kaudu esile toonud andmete väärtuslikkust,“ kommenteeris Tael.

Konkursi kategooriad

Parima andmeloo auhinnaga tunnustatakse autorit, kelle andmete tõlgendamine ja kasutus on toonud mõnda valdkonda või nähtusesse märkimisväärset selgust, suurendanud inimeste informeeritust, tekitanud laialdast ühiskondlikku arutelu või muutnud inimeste käitumist.

Parima infograafika auhinnaga tunnustatakse autorit, kelle loodud andmevisuaal, rakendus või infograafika on eeskujuks, propageerib andmete kasutamist ja mõtestamist visuaalse keele kaudu. Selles on kasutatud uuenduslikke ja kaasahaaravaid infograafika meetodeid. Töös on originaalsust ja eksperimenteerimise julgust ning selle disain on kasutajasõbralik.

Osalemine ja hindamine

Konkursil võivad osaleda üksikisikud, kollektiivid, avalikud asutused ja ettevõtted, kelle andmelugu või infograafika on avaldatud aastal 2021. Konkursile esitatud töid hindab statistikaameti kokku kutsutud hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad Statistikaameti esindajad ning majandus-, infotehnoloogia-, rakendusuuringute, graafilise disaini ja meediaeksperdid. Hindamistööd juhib statistikaameti partnerlussuhete juht Jaana Tael.

Žürii valib kummaski kategoorias välja kuni viis parimat tööd, millest võitja selgub rahvahääletuse ja žürii hinnete kokku liitmise tulemusel. Parima andmeloo aitavad välja selgitada OÜ Marduk Technologies andmeteadlane ja andmeteaduse õppejõud Indrek Seppo, Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi ja andmeteaduse õppetooli juhataja, professor Jaak Vilo, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi meediainnovatsiooni professor Indrek Ibrus, statistikaameti eksperimentaalstatistika juhtivanalüütik Kaja Sõstra ja eelmise aasta parima andmeloo kategooria võitja Tallinna Tehnikaülikooli professor Anu Masso.

Infograafikat hindavad disainiagentuuri Velvet OÜ disainijuht Kristian Kirsfeldt, ASi Ekspress Meedia ajalehtede kujundusjuht Ivar Kuldver, ASi Postimees Grupp infograafika toimetaja Alari Paluots, statistikaameti juhtivanalüütik Märt Leesment.

Žürii tööd juhib statistikaameti partnerlussuhete juht Jaana Tael.

Tööde esitamine ja võitjad

Konkursile oodatakse töid hiljemalt 21. märtsiks e-posti teel stat@stat.ee märksõnaga „Andmepärli parim andmelugu“ või „Andmepärli parim infograafika“. Töö võib esitada nii autor ise kui ka keegi teine.

Statistikaamet kuulutab parima andmeloo ja infograafika auhinna nominatsioonid oma veebilehel välja 28. märtsil 2022. Võitjad selguvad 14. aprillil 2022. Kummagi kategooria võitja saab preemiaks valikuliselt kas raamatu- või elektroonikapoe 500-eurose kinkekaardi.

Võitjad ja kummagi kategooria viis parimat tööd avaldatakse statistikaameti veebilehel. Loe konkursi täpsemate tingimuste ja hindamise kriteeriumide kohta siit. Lisateavet saab e-posti teel stat@stat.ee või telefonil 625 9300.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles