N, 23.03.2023

Eesti režissööri film "Kõrb" jõuab ka Paide kinno

Anne Põder
, ajakirjanik
Eesti režissööri film "Kõrb" jõuab ka Paide kinno
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kadri Kõusaare põnevust pakkuvat mängufilmi "Kõrb" saab Paides näha 2. aprillil.
Kadri Kõusaare põnevust pakkuvat mängufilmi "Kõrb" saab Paides näha 2. aprillil. Foto: Erlend Štaub

Sel teisipäeval esilinastus kinos Cinamon Kosmos režissöör Kadri Kõusaare uus mängufilm “Kõrb”. Film jõuab valitud kinodesse üle Eesti juba reedest, Paides saab filmi näha 2. aprillil kell 16.

Film räägib loo Rootsi fotoajakirjanikust Ingridist (Frida Westerdahl), kes olles töölähetusel apokalüptilisel – inimestest ja seadustest hüljatud Siinail, võetakse rühma Palestiina meeste poolt pantvangi ja peidetakse kõrbesse. Üks jõugu liikmetest, Ali (Ali Suliman), pöörab Ingridile aina enam tähelepanu ning peagi areneb lähedusest välja võimatuna näiv armulugu. Riskantne suhe ei jää märkamata jõugu juhil Moussal (Firas Taybeh), kes kahtlustab, et armumine võib tuua kaasa reetmise. Moussa paranoiline käitumine muudab olukorra aina keerulisemaks ning järjest küsitavamaks muutub, kas Ingridil üldse õnnestub eluga pääseda.

Filmis teevad kaasa rahvusvahelised staarid. Meespeaosa kehastab filmis “Kõrb” Lähis-Ida superstaar Ali Suliman, kes on kaasa teinud ka mitmes Hollywoodi filmis. Eesti publiku jaoks on ta tuntud hiljuti PÖFFi kavas linastunud Palestiina filmist “200 meetri”.

Naispeategelase Frida Westerdahli valikul mängis aga rolli juhus. “Nägin Frida fotot juhuslikult Stockholmi teatri kodulehel. Leidsin internetist ta meiliaadressi ja kirjutasin. Ingridi rolli oli ka teisi kandidaate, kuid just temaga oli õige tunne ja nii sai Fridast Ingrid,” ütles režissöör Kadri Kõusaar.

Teiste seas teevad filmis “Kõrb” kaasa ka Rootsi tippnäitleja Magnus Krepper (”Ärtuemand", “Lohetätoveeringuga tüdruk" ja Netflixi sari “The Unlikely Murderer") ning Soomest pärit Jessica Grabowsky ("Tom of Finland", "Kus kõndisime kunagi").

Režissöör ja stsenarist on filmil Kadri Kõusaar (”Ema” - Eesti nominent võõrkeelse filmi Oscarile; ”Kohtumõistja” - esilinastus Karlovy Vary rahvusvahelisel filmifestivalil; "Magnus” - esilinastus Cannes'i filmifestivali võistlusprogrammis).

Operaator on EFTA laureaat Sten-Johan Lill (”Viimased”, ”Skandinaavia vaikus”, „Päevad, mis ajasid segadusse“), monteerija Menni Renvall, helirežissöör Joona Jyrälä, kostüümikunstnik Anu Gould, grimmikunstnikud Farah Jadaane ja Bill Hazzam, 3D kunstnik Robert Landes, helilooja BJ Nilsen.

Film valmis Eesti-Rootsi-Soome koostöös. Filmi produtsent on Aet Laigu, kaasprodutsendid Charlotte Most, Maria Larsson Guerpillon, Merja Ritola ja Essi Haukamaa. Filmi valmimist kaasrahastasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium ja Creative Europe. Filmi tootis Meteoriit ja levitab ACME Film.

Filmi “Kõrb” maailma esilinastus toimus Lõuna-Koreas Busani rahvusvahelisel filmifestivalil 2021 aasta oktoobris.

Märksõnad
Tagasi üles