K, 30.11.2022

Järvamaa turismiprojektid pälvisid sadu tuhandeid eurosid toetust

Järva Teataja
Järvamaa turismiprojektid pälvisid sadu tuhandeid eurosid toetust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
A. H. Tammsaare muuseum Vargamäel ootsb muuseumiööl külalisi, nagu ka väga paljud teised muuseumid üle Eesti.
A. H. Tammsaare muuseum Vargamäel ootsb muuseumiööl külalisi, nagu ka väga paljud teised muuseumid üle Eesti. Foto: Ants Liigus/Pärnu Postimees

​Selgunud on turismi tootearenduse toetuse saajad, Järvamaalt leidis rahastamist kolm projekti.

Järvamaalt sai positiivse rahastusotsuse kolm projekti: Raba elamuskeskuse rajamise projekt, mille esitajaks Hindreku turismitalu, Käru muuseumi teenuste arendamine ja Tammsaare muuseum küsis püsiekspositsiooni uuendamiseks „Vargamäe visioon 2.0". Rahaline maht on projektidel kokku üle 544 061 euro.

EASi ja KredExi ühendasutuse väitel osutus turismi tootearenduse toetus ettevõtjate seas väga populaarseks. Ühtekokku esitati 189 taotlust maksumusega 28,5 mln eurot. Toetuse eelarve oli 14 miljonit eurot, mis sai jagatud 91 innovaatilise tootearendusprojekti elluviimiseks.

„Toetuse saajaid jagub igasse Eesti nurka, eriti aktiivsed olid taotlemisel kogu Lõuna-Eesti ja suuremad saared. Teemadest on väga hästi kaetud aktiivne puhkus ja kultuurielamused, samuti on oodata põnevaid elamusmajutuse arendusi. Ajaga kaasas käies mõeldakse peale puhkamisvõimaluste ka sellele, kuidas kõnetada klienti, kes tahab Eesti kaunis looduses teha kaugtööd," ütles turismiarenduskeskuse direktor Liina Maria Lepik.

Märksõnad
Tagasi üles