Saada vihje

Pea tuhat inimest pani enda vastupidavuse Scoutsrännakul proovile

Copy
Scoutsrännak 2020.
Scoutsrännak 2020. Foto: Kaitseväe peastaap

Kaitseväe keskpolügoonil toimus reedel Scoutspataljoni 21. aastapäevale pühendatud sõjalis-sportlik Scoutsrännak, millest võttis osa pea 1000 kaitseväelast, kaitseliitlast, liitlassõdurit, jõustruktuuride esindajat ja tsiviilisikut.

„Igal aastal kutsume me nii oma vennaskonna kui kõik sõbrad ja lähedased kokku, et tähistada meie taasloomisaastapäeva. Scoutsrännak näitab väga hästi meie kõigi ühtsust ja valmisolekut ühise eesmärgi nimel pingutada,“ ütles Scoutspataljoni ülem kolonelleitnant Eero Aija ja lisas, et rännaku edukas läbimine nõuab jõukasutamise planeerimist. „Rännak on pikk ning jõudu läheb lõpuni vaja. Minu jaoks on kõige raskem kahekümnes kilomeeter, pärast seda läheb jälle lihtsamaks,“ lisas kolonelleitnant Aija.

Rännaku peakorraldaja kapten Marek Vainumäe sõnul oli tänavune rada üpris keeruline. „Marsruut on sama mis eelnevatel aastatel, kuid talve ja kevade jätkuv võitlus on tekitanud siinsel vahelduval maastikul liiklejatele palju takistusi – teed on kohati üpris lumised ning libedad. Aga ilus ilm, võitlusvaim ja tahe lõpuni minna aitavad teekonna läbimisele kaasa.“

Vormi ja teenistusrelvaga võistlejate arvestuses oli ajaga 2:48 kiireim staabiveebel Indrek Roos. Teise koha saavutas Kaarel Piip ajaga 2:54 ja kolmanda koha pälvis veebel Tauri Hunt ajaga 2:59.

Vabas vormis ja vähemalt 15 kg kaaluva seljakotiga kategoorias võitis Scoutsrännaku Tauno Riibak ajaga 2:37.

Vormi ja teenistusrelva kandvatest naistest oli kiireim veebel Katriin Ever ajaga 3:58. Teise ja kolmanda kohta jäid jagama Stiina Maret Segasaar ja Daisy Burnfield, kes läbisid raja ajaga 4:19.

Lisaks individuaalarvestusele toimus paralleelselt Scoutsrännakuga ka kaitseväe meistrivõistlus võistkondlikus rännakus, milles esimese koha saavutas küberväejuhatuse võistkond. Teisele kohale tuli toetuse väejuhatuse võistkond ning kolmanda koha saavutas Sõjaväepolitsei vahipataljoni võistkond.

Ligi 30 kilomeetri pikkuse rännaku läbimiseks oli võistlejatel aega kaheksa tundi. Kaitseväelastel ja jõustruktuuri esindajatel kuulus varustuse hulka teenistusrelv ja 10 kilogrammi raskune seljakott, samuti pidid nad läbima rännaku välivormis. Teised osalejad kandsid 15 kilogrammi raskust seljakotti.

Kõiki rännaku vähem kui nelja tunni ja kolmekümne minutiga läbinud võistlejaid autasustati medaliga. Lisaks said esimesed 100 vormi ja relvaga lõpetanud osalejat Scoutspataljoni embleemiga T-särgi.

Scoutspataljon tänab kõiki maaomanikke, koostööpartnereid, riigiameteid ja sponsoreid, kes andsid panuse Scoutsrännaku korraldamisse.

Scoutspataljon on 1. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv professionaalse väljaõppega kiirreageerimissuutlikkusega manööverüksus. Scoutspataljon asutati 21. detsembril 1918 ja taasasutati 29. märtsil 2001.

Tagasi üles