P, 5.02.2023

Jürgen Ligi: kuidas keelata Z tähed ja koloraadomardikad?

Jürgen Ligi
, riigikogu liige (Reformierakond)
Jürgen Ligi: kuidas keelata Z tähed ja koloraadomardikad?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jürgen Ligi
Jürgen Ligi Foto: Tairo Lutter

Eesti liitlastelt tuleb teateid Vene Georgi lindi, ladina tähestiku Z ja V tähe keelamisest, sest seda kasutab nüüd nende kurjtegijate armee. Eestist ei tule, kuigi nõudjaid on. Miks küll?, küsitakse.

Üks, kes asjast sellises vormis vaimustunud pole olnud, olen tegelikult ka mina, tundmata samas vähimatki leplikkust nende märkide suhtes. Olen paljudele juba selgitanud, et need märgid on Eesti ruumis siiski üsna haruldased ja jäävad vastupidistele alla, aga vaba riigi hea komme on asju võimalikult vähe keelata. Kui tahta midagi ära hoida, siis tasub proovida võimalikult teisiti. Oleme seda asja ka julgeolekuekspertidega palju arutanud, kusjuures julgeolekuastutuste kontrolli erikomisjoni juhina Riigikogus on see mulle ekstra kohustus.

See jutt ei tähenda, et need asjad tohiksid olla praeguses olukorras lubatud. Kuid kuni neist pole ohtu, saame kodurahu kehtestada ka leebemalt. Tüli näiteks 9. mail tegelikult ei prognoosita, isegi ärritav “surematu polk” tõotab mitte välja tulla. Avalikkuses näeb palju hoopis Ukraina värve ja vene šovinism on maha surutud.

Märksõnad
Tagasi üles