Kundla peab saadikutele abiliste palkamist mittevajalikuks

Pildil on Jaan Kundla valimiste-eelne reklaamplakat..

FOTO: Peeter Kümmel / Sakala.


Parteitu Jaan Kundla andis kolmapäeval riigikogu menetlusse eelnõu, mille eesmärk on loobuda riigikogu liikmetele abide palkamisest; sama ettepaneku tegi fraktsioonidele esmaspäeval riigikogu esimees Ene Ergma.


Kui kehtiva seaduse kohaselt tekib saadikutel alates järgmise, 2011. aastal valitava koosseisu volituste algusest võimalus võtta endale isiklik abiline, kelle töötasu oleks kuni 35 protsenti riigikogu liikme palgast, siis Kundla soovib eelnõuga vastavad sätted tühistada.


Kundla ütles kolmapäeval eelnõu üle andes, et kõigil riigikogus esindatud erakondade fraktsioonidel on sekretariaat ning oma ala asjatundjad töötavad ka komisjonides. «Lisaks on riigikogu kantselei struktuuris mitu osakonda ja talitust oma töötajatega, kes samuti on kompetentsed nendes küsimustes. Selles olen ma isiklikult veendunud, sest ma olen nende abi kasutanud ja olen neile tänulik,» lausus ta.


Seetõttu on Kundla sõnul kulude suurusest sõltumata abide palkamine majanduslikult ebaotstarbekas ja tegelikkuses mittevajalik. (BNS)


Tagasi üles