P, 29.01.2023

Ornitoloogiaühing kutsub haudelinde loendama

Järva Teataja
Ornitoloogiaühing kutsub haudelinde loendama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rasvatihane oksal.
Rasvatihane oksal. Foto: Peep Veedla

Eesti ornitoloogiaühing kutsub vabatahtlikke linnuhuvilisi kuni 15. juunini kaasa lööma haudelinnustiku punktloendusel, mille eesmärk on jälgida Eestis pesitsevate lindude arvukuse muutusi.

Loendust tegema on oodatud nii uued kui ka juba varem osalenud vabatahtlikud, kes tunnevad ära meie tavalisemad linnud välimuse, laulu või häälitsuse järgi. 

Loendusperioodil 25. maist kuni 15. juunini tuleb teha enda valitud rajal üks loendus. Osaleja saab ise valida loendusraja, kus tuleb fikseerida 20 loenduspunkti, mis paiknevad üksteisest vähemalt 300 meetri kaugusel.

Loendust tuleb teha ilusa ilmaga varahommikul alates päikesetõusust ning igas loenduspunktis tuleb viie minuti jooksul kirja panna kõik kuuldud ja nähtud liigid. Samal rajal tuleb loendusi teha igal aastal, sest pikad ja ühtlased andmeread annavad usaldusväärsemad tulemused.

Ornitoloogiaühing palub enne loenduste tegema hakkamist tutvuda juhendiga ornitoloogiaühingu kodulehel www.eoy.ee/punktloendus. 

Punktloendustel kogutud andmeid kasutatakse nii Eestis kui rahvusvaheliselt erinevate analüüside ja uuringute tegemisel. Vabatahtlikud teevad punktloendusi 50 loendusrajal aastas ning jälgivad usaldusväärselt umbes 80 linnuliigi arvukustrende.

Märksõnad
Tagasi üles