E, 28.11.2022

Kunstikool saatis maailma avastama rekordarvu lõpetajaid

Anne Põder
, ajakirjanik
Kunstikool saatis maailma avastama rekordarvu lõpetajaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Õpetaja Margus Tiitsmaa tõi kunstikooli lõpetajate läbitud arengutee kohta näite Iris Papsteli najal. Ta kõrvutas tema esimeses klassis joonistatud portreepilti lõputöö portreedega ning kinkis kunagise pildi mälestuseks ja tõenduseks sellest, mis kasu on kunstikoolis käimisest.
Õpetaja Margus Tiitsmaa tõi kunstikooli lõpetajate läbitud arengutee kohta näite Iris Papsteli najal. Ta kõrvutas tema esimeses klassis joonistatud portreepilti lõputöö portreedega ning kinkis kunagise pildi mälestuseks ja tõenduseks sellest, mis kasu on kunstikoolis käimisest. Foto: Dmitri Kotjuh

Paide kunstikool saatis tänavu kunstimaailma avarustesse 17 noort, kes õppisid ümbritsevat nägema ja tajuma omamoodi vaatenurgast. Selja taha jäid tihedalt tööd, värvikirevust, loomingut ja loomist täis aastad.

Paide kunstikooli direktor Anneli Suits ütles, et nii suurt lõpetajate hulka pole majas kunagi olnud. «17 lõputunnistust – see on väga hea tulemus!» rõõmustas ta.

Suitsu hinnangul annab lõputunnistuste hulk märku sellest, et kunsti õppida on laste ja noorte seas menukas. «Väga rahule võib jääda ka lõputööde taseme ja esitlustega. Kuna õpilased saavad lõputöö teema ise valida, siis ootuspärastele tahvelmaalidele ja joonistussarjadele lisandus seekord skulptuur, installatsioon ja samuti mood oma eripärasuses,» lausus ta.

Märksõnad
Tagasi üles