E, 6.02.2023

Väinjärv pani jooksjad parajalt proovile

Anne Põder
, ajakirjanik
Väinjärv pani jooksjad parajalt proovile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jooks ümber Väinjärve kujunes osalejate hinnangul parajaks katsumuseks, sest tähelepanelik tuli olla nii rajaleidmise kui ka pehme pinnase osas.
Jooks ümber Väinjärve kujunes osalejate hinnangul parajaks katsumuseks, sest tähelepanelik tuli olla nii rajaleidmise kui ka pehme pinnase osas. Foto: Anne Põder

Eile ümber Väinjäre toimunud jooksuvõistlusel tuli osalejail rinda pista mudaste rajaolude ning segadusse ajava metsamaastikuga. Suurem osa lõpetajaid olid põlvini mudased ning nii mõnigi tunnistas, et eksis teelt.

Keerulised rajaolud aga ongi Väinjärve jooksu märksõnaks olnud kõigil kolmel aastal, mil see on Järvamaa järvede jooksu sarjas etapiks olnud. Jooksu korraldaja Kalvi Arusaar ütles, et kahel aastal joosti päripäeva ehk siis suunduti kohe metsa seiklema, kuid seekord jäi metsa osa lõpu üllatuseks ning rada läbiti ümber järve vastupäeva.

Arusaar hoiatas juba algul osalejaid, et metsas pole maapind veel kuivanud ning kohati võib päris porine olla. See vastas tõele, sest suurem osa jooksjaid jõudis lõpukaare alla põlvini poristena.

Märksõnad
Tagasi üles