N, 29.09.2022

Ohtlikke ehitisi saab nüüdsest positsioneerida

Järva Teataja
Ohtlikke ehitisi saab nüüdsest positsioneerida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
TTJA kutsub ka sel aastal üles kõiki nii enda kodukohas kui ka suvisel Eestimaal ringi liikudes märkama ja teavitama ohtlikest ehitistest.
TTJA kutsub ka sel aastal üles kõiki nii enda kodukohas kui ka suvisel Eestimaal ringi liikudes märkama ja teavitama ohtlikest ehitistest. Foto: Ants Liigus/Postimees Grupp

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti (TTJA) veebilehe kaudu on nüüdsest võimalik ohtlike ehitiste asukohti edastada positsioneerimise kaudu.

Eelmisel suvel korraldas TTJA kampaania „Märka ohtlikku ehitist“, mille käigus andsid vastutustundlikud ja tähelepanelikud kodanikud ametile teada 215 potentsiaalselt ohtlikust ehitisest. Tänaseks on TTJA jõudnud neist 80 puhul teostada paikvaatluse ning töö jätkub. Kuivõrd projekt oli edukas, otsustas TTJA teavitusvormi käivitada alaliselt. Nüüdsest on võimalik veebivormi kaudu edastada ka ehitise koordinaadid (ehk end positsioneerida).

Varasemalt oli võimalik ametile ohtlikust ehitisest teada anda vaid aadressi käsitsi sisestades. “2021. aasta kampaania ajal saime tagasisidet, et tihtipeale võib ehitis või ohtlik objekt asuda piirkonnas, kus aadressi on raske tuvastada või puudub see täielikult,” märkis TTJA ehitus- ja raudteeosakonna juhataja Kati Tamtik. “Seetõttu on nüüdseks lisandunud veebivormile võimalus lisada kaardilt asukoht just sellel hetkel, mil inimene ohtliku ehitise juures viibib,” lisas Tamtik.

TTJA kutsub ka sel aastal üles kõiki nii enda kodukohas kui ka suvisel Eestimaal ringi liikudes märkama ja teavitama ohtlikest ehitistest. Vihjed tähelepanelikelt kodanikelt on alati oodatud ning kodulehe veebivormi on võimalik kasutada nii nutitelefonist kui ka arvutist. Enne positsioneerimist tasub üle kontrollida seadme asukoha jagamise seaded. Hoonete asukohti on võimalik edastada siin: Märka ohtlikku ehitist! | Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (ttja.ee). Juhul, kui mingil põhjusel ei õnnestu veebivormi täita, saab edastada info ka e-kirjana aadressile ohtlikehitis@ttja.ee.

Märksõnad
Tagasi üles