N, 8.12.2022

Teatrimaraton tõi kortermajade hoovidesse elu ja melu

Anne Põder
, ajakirjanik
Teatrimaraton tõi kortermajade hoovidesse elu ja melu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Paides Väike-Aia 30 hoovi kogunes üks arvukamaid vaatajaskondi, et osa saada ainsast festivalil osalenud Järvamaa harrastusteatri etendusest. Vahuküla näitetrupi «Retropuhkus» naerutas rahvast südamest.
Paides Väike-Aia 30 hoovi kogunes üks arvukamaid vaatajaskondi, et osa saada ainsast festivalil osalenud Järvamaa harrastusteatri etendusest. Vahuküla näitetrupi «Retropuhkus» naerutas rahvast südamest. Foto: Anne Põder

Laupäeval ja pühapäeval said paidelased mitmepalgelisi etendusi nautida lausa 12 korral. Vapramad tegid kaasa kogu hooviteatrite maratoni ning kõndisid või sõitsid bussiga läbi kõik etendused, lõid kaasa kultuuriaias olnud arutelul ja kuulasid kirsiks tordil olnud Jarek Kasari kontserti.

Paide muusika- ja teatrimaja kultuurijuht Mariliis Peterson ütles, et sõna «hooviteater» ei pisenda mingilgi moel festivalil osalevate harrastusteatrite olemust. «Hooviteatrite festival on üritus pigem seetõttu, et traditsiooniliselt on etenduspaikadeks hoovid. Seekord siis 12 kortermajade õueala,» selgitas ta.

Petersoni ütlust mööda külastas kõiki etendusi kolmeliikmeline žürii, kuid mitte selleks, et sättida näitemängutegijaid mingitel alustel ritta, vaid hoopis selleks, et anda ausat tagasisidet. Esimesel päeval vaatasid kõiki etendusi Paide teatri kunstiline juht Jan Teevet, tantsu- ja draamaõpetaja Marita Kutsar ning kunstnik, luuletaja ja kunstikuraator Jaan Malin. Teisel päeval lõi žürii töös Kutsari asemel kaasa Miina Härma gümnaasiumi draamapedagoog Ivika Hein.

Märksõnad
Tagasi üles