P, 29.01.2023

Mitmed lastelaagrid aitavad ukrainlastel õppida eesti keelt

Urmas Glase
Mitmed lastelaagrid aitavad ukrainlastel õppida eesti keelt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ukraina lapsed said laagri käigus külastada ka riigikogu, kus nad leidsid lisaks Eesti ja Euroopa Liidu lipule ka oma kodumaa lipu.
Ukraina lapsed said laagri käigus külastada ka riigikogu, kus nad leidsid lisaks Eesti ja Euroopa Liidu lipule ka oma kodumaa lipu. Foto: Erakogu

Haridus- ja teadusministeerium toetas 138 laagri korraldamist ukraina noortele, et aidata neil kohaneda eesti keele ja kultuuriruumiga ning valmistuda haridustee jätkamiseks eestikeelses koolis. Järvamaalt sai rahastuse seitse projekti summas 24 400 eurot.

Järvamaal said projektitaotlusele positiivse vastuse Koeru keskkool, Paide Hillar Hanssoo põhikool, MTÜ Ukraina Sõbrad Järvamaal, Väätsa põhikool, Türi noortekeskus, Türi põhikool ja MTÜ Uue-Kulli Loomekoda.

Koeru keskkooli huvijuht Kirsika Ilmjärv ütles, et Koeru kool esitas juunikuus projektitaotluse laagrite toetusmeetmesse eesti ja ukraina noorte lõimumiseks ning eesti keele algõppe toetamiseks. Koeru keskkooli õpihuvilaagri tegevused, mida koordineerivad kooli õpetajad, on jagatud juunist augustini tosinale päevale.

Märksõnad
Tagasi üles