T, 4.10.2022

Väätsa peab laupäeval merepidu

Rauno Uusleer
, suvereporter
Väätsa peab laupäeval merepidu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Väätsa kortermajade festivalil on tavaks püstitada rekordeid. Tänavu sünnib rekord meremehesõlmedest köie tegemises.
Väätsa kortermajade festivalil on tavaks püstitada rekordeid. Tänavu sünnib rekord meremehesõlmedest köie tegemises. Foto: Dmitri Kotjuh

Laupäeval on Väätsal kortermajade festival, mille teema on seekord merepidu. Üritus kestab terve päev ja osalistel palutakse kaunistada end vastavalt teemale. Kohalikud sätivad ka majade rõdud festivalipäraseks.

Kortermajade festivali peakorraldaja Rait Pilipenko sõnas, et merepeo mõte oli väätsalaste peas juba ammu. «Selleaastane teema sündis eelmisel aastal, kui plaanisime seda kasutada. Teemad sünnivad tavaliselt kogu meie rahva koosistumistel, kus ühel korral jäi kõlama lause, et Väätsast võiks saada merelinn. Sealt ka see mõte tuli,» selgitas ta.

Pilipenko sõnas, et eesmärk on saada kokku oma inimeste ja külalistega ning teha koos midagi toredat. «Võlu ongi selles, et sel festivalil võib igaüks teha seda, mida tahab ja millal tahab, olgu selleks kodukohvikud, pillimängimised, teatrid, kinod, näitused või miski muu – kõik võib teoks teha,» lausus ta.

Märksõnad
Tagasi üles