Skip to footer
Saada vihje

Türi kirjamees tutvustas ametikaaslasi olevikust ja minevikust

“Kes on üldse kirjanik?” – niiviisi alustas eile, 10. juunil tuntud koduloolane ja Laupa põhikooli pikaaegne direktor Kaarel Aluoja oma kirjanduslikku jalutuskäiku Türi tänavatel.

Türi muuseumi poolt korraldatud üritus tõi kokku ligi kakskümmend raamatuhuvilist. Ühe sumeda õhtu jooksul pajatati neile nii teada-tuntud kui ka võõramatest literaatidest, kelle elulood on Türi linnaga ühel või teisel viisil põimitud. Aluoja enda sõnul soovis ta täiendada juba väga edukalt Türi raamatukogu poolt korraldatud orienteerumismängu, tuues välja paar nime, keda seal kajastada ei jõutud. “Ega ma ka päris kõiketeadja pole – eks mul jääb ka keegi täna mainimata,” muigas ta publikule.

Ebatraditsiooniliselt alustati seekord retke hoopis siseruumides Türi raamatukogu saalis. Sajune ilm agaraid matkajaid ei heidutanud, kuid Kaarel Aluoja kaasa võetud eksponaate, hunnikut erisuguseid raamatuid, küll.

Kommentaarid
Tagasi üles