T, 21.03.2023

NATO hävitajad teevad Eesti õhuruumis madallende

Anne Põder
, ajakirjanik
NATO hävitajad teevad Eesti õhuruumis madallende
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eurofighter hävitajad teevad Eesti kohal sel nädalal madallende.
Eurofighter hävitajad teevad Eesti kohal sel nädalal madallende. Foto: Eesti Kaitsevägi

22. - 27. augustil teevad Eesti õhuruumis lende, sealhulgas madallende Ämari lennubaasis teenivad Saksamaa õhuväe piloodid hävituslennukitel Eurofighter Typhoon. Madallennud toimuvad madallennu aladel ning mitte madalamal kui 152 meetrit.

Madallennud toimuvad Ida-, Lõuna- ja Kesk-Eesti madallennu aladel mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) kell 10 - 17. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimalusel püütakse asustatud alasid siiski vältida.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Muuhulgas on Balti riikide valitsused eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Madallennu harjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel Transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-ga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Eestis Ämari lennubaasis ja Leedus Šiauliai lennubaasis.

Märksõnad
Tagasi üles