N, 8.12.2022

Ukraina laste suvi kujunes kirjuks

Anne Põder
, ajakirjanik
Ukraina laste suvi kujunes kirjuks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Igor Kotjuh tutvustab Uue-Kullil laagris olnud Ukraina lastele eesti kirjandust ning räägib nendega maast ja ilmast.
Igor Kotjuh tutvustab Uue-Kullil laagris olnud Ukraina lastele eesti kirjandust ning räägib nendega maast ja ilmast. Foto: Dmitri Kotjuh

Haridus- ja teadusministeerium toetas sel suvel laagrite korraldamist Ukraina noortele, et aidata neil kohaneda eesti keele ja kultuuriruumiga ning valmistuda haridustee jätkamiseks eestikeelses koolis. Järvamaalgi said Ukraina sõjapõgenike lapsed mitmel pool kaasa lüüa põnevates ettevõtmistes ja õppida selle käigus eesti keelt.

MTÜ Uue-Kulli Loomekoda oli seitsmest Järvamaal toetust saanud organisatsioonist ainus, kes korraldas Ukraina lastele mitmepäevase laagri koos ööbimisega. Loomekoja perenaine Annela Ojaste ütles, et lapsed olid Valgmal laagris seitse päeva. «Nad tundsid end siin väga koduselt ja turvaliselt ning said omavahel kõik headeks sõpradeks,» märkis ta.

Ojaste juurde laagrisse tuli kaheksa Paide linnas elavat Ukraina last, kelle vanemad on seda meelt, et nende edasine elupaik jääbki siia. Neile käis seltsiks kaks Eesti last, kuid nemad ööbima ei jäänud. «Laagri mõte on panna Ukraina ja Eesti lapsed omavahel suhtlema, et tekiks julgus ja kogemus,» sõnas ta.

Märksõnad
Tagasi üles