Suve-Küti ütlust mööda tekitas õppereis hulgaliselt uusi ideid noorte ja noorsootöö projektideks, aga ka tihedaks koostööks. Norrast tõid nad kaasa toredaid mängu- ja tegevusideid. «Olulisim oli teadmine, et meeskonnatöös peitub jõud ja koos saab tööle panna kõik need teadmised, mis on omandatud nii koolides, kursustel kui ka õpirändes ning olulise väärtuse ja tulemuse kogukonnatöös annab põlvkondadevaheline koostöö,» lausus ta.
Suve-Küti meelest hakkab projekti tulemusel Tapa, Rakvere ja Järva valla noorsootöö sisu kõnetama ja kaasama rohkem noori, aga ka noorsootöötajad on motiveeritud oma tööd tegema, end koolitama ja algatama uusi rahvusvahelisi projekte.
Aravete keskkooli arendus- ja noorsootööjuht Annika Rohi võttis õpirändest kaasa sellised märksõnad nagu koostöö ja hästi toimiv võrgustikutöö, õnnelikud, toetatud ja tegutsemishimulised noored, säravate silmadega noorsootöötajad.
«Õppereisil meeldis mulle kõige rohkem see, et lisaks räägitule saime oma «tööriistakasti» praktilisi tööriistu ja kogemusi. Väga huvitav oli ühine õuesõppe päev mere ääres koos KVT kooli õpilastega,» selgitas Rohi. «Lühikese ajaga õnnestus meil luua koos Eleni, Kirsika ja kolme noorega suurepärane meeskonnatöö, mis viis meid koguni Eesti noorsootöötajate ja Norra noorte maavõistluse võiduni.»
Rohi ütlust mööda oli põnev oma silmaga näha noorte ja lastevanemate ühist tegutsemist skautide tegevusõhtul. «Meil, eestlastel, on kombeks mõelda, et mujal on alati parem. Veendusin taaskord, et selleks et mõista, mis meil hästi on, tuleb ära käia. Võin julgelt öelda, et Eestis tehakse väga head noorsootööd, küll vajab arendamist siinne võrgustikutöö poolte vahel,» lausus ta.