Türile rajatakse kaerajoogitööstus

Järva Teataja
Copy
Foto: Jürgen Aluoja

Tänasest asub Katre Kõvask juhtima Türile rajatavat Baltimaade esimest kaerajoogitootmist YOOK, mille käivitamisesse investeerivad omanikud ligi 12 miljonit eurot.

Katre Kõvaski sõnul on tema esimesed ülesanded uus tööstus valmis ehitada ja tootmine järgmiseks suveks edukalt käivitada. “Kuigi YOOKi esimene eesmärk on saada kaerajoogi turuliidriiks Balti riikides, on juba käimas töö nii tootesortimendi laiendamise kui täiendavate turgude suunal,” selgitas Katre Kõvask ning täpsustas, et tootmiseks kujundatakse ümber Türil juba 1938. aastast tegutsenud piimatööstus. “Ehitame juurde ligi 2200 ruutmeetrit uut tootmispinda ja sisustame selle moodsaima tehnoloogiaga,” kinnitas Kõvask.

YOOK Production nõukogu esimees Mark Eikner peab Katre Kõvaski liitumist ettevõttega väga oluliseks. “Katrel on võimas sektorikogemus ning, mis vähemalt sama oluline, tema süda tuksub säästlikuma ja jätkusuutlikuma maailma rütmis,” rõhutas Eikner, kelle sõnul on kaerajook taimsetest jookidest väikseima jalajäljega, rääkimata võrdlusest nii-öelda tavapiimaga.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles