Eestisse saabusid NATO lahingugrupi uue rotatsiooni tankid Leopard 2A7

Järva Teataja
Copy
Leopard 2A7 tank.
Leopard 2A7 tank. Foto: Madis Veltman

Tapal teeniva NATO lahingugrupi kuues Taani rotatsioon ühes tankide Leopard 2A7, rasketehnika ning teiste sõidukite ja varustusega saabus täna Paldiski sadama kaudu Tapa linnakusse.

”Taani vägede kuues rotatsioon näitab alliansi tugevat ühtekuuluvust võimaliku agressori heidutamisel. Samuti kinnitab see Eesti sõpradele ja liitlastele, et me seisame kõik koos Eesti territoriaalse terviklikkuse ja selle säilimise eest,” ütles Taani kontingenti vanem kolonelleitnant C. E. Poulsen.

NATO lahingugrupi Taani kuues rotatsioon on moodustatud Jutlandi tragunide rügemendi 1. pataljoni 2. eskadroni baasil. Nende koosseisu kuulub rahvuslik toetuselement ning logistikute üksus. Kuigi taanlased on Eestis teeninud mitu korda, on nende tankid Leopard 2A7 siin esimest korda.

“Leopard 2A7 on üks moodsamatest ja arenenumatest tankidest maailmas. Need maisinad annavad märkimisväärse panuse NATO lahingugrupi võimekuse tugevdamisele,” ütles kolonelleitnant C. E. Poulsen. ”Lähikuudel ootavad meid koostööharjutused ning Eesti, Briti ja Prantsusmaa liitlastega integreerumine. Kogu kontingent ootab seda põnevusega.”

Saksa ettevõtte Krauss-Maffei poolt ehitatud masinad on kuulsa Leopard tankide uusim versioon, mis arendati Leopard 2A5DK moderniseerimise käigus. Tänu V12 kaksik turbodiiselmootorile on 68 tonni kaaluv tank võimeline liikuma maastikul kuni 60 km/h. Lisaks on masin varustatud uue digitaalse sihtimissüsteemiga ning täielikult stabiliseeritud 120mm kahuriga.

Saabunud üksus alustab peagi teenistust Tapal paiknevas NATO lahingugrupis, mis kuulub 1. jalaväebrigaadi koosseisu, koostöös Prantsusmaa ja Suurbritannia üksustega. NATO lahingugrupp roteerub regulaarselt ning lähiajal saabuvad Eestisse uued Suurbritannia ja Prantsusmaa üksused, kes vahetavad välja hetkel Eestis teenivad liitlasüksused.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles