R, 30.09.2022

Paidest leiab parimad perearstikeskused

Järva Teataja
Paidest leiab parimad perearstikeskused
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vee perearstikeskuse arst Ingrid Alt ütleb, et gripp on väga raskelt kulgev viiruslik haigus ja selle vastu end vaktsineerida on oluline.
Vee perearstikeskuse arst Ingrid Alt ütleb, et gripp on väga raskelt kulgev viiruslik haigus ja selle vastu end vaktsineerida on oluline. Foto: Dmitri Kotjuh

30. septembril tunnustatakse Eesti Perearstide Seltsi aastakonverentsil parimaid perearstikeskuseid üle Eesti. Tänavu saavutas A-taseme kokku 122 perearstikeskust, nende seast 14 keskust saavutas A-taseme esimest korda. Järvamaalt pälvis esmakordselt suure tunnustuse Paide Arst OÜ, varasemalt on A-tasemel Tereza Maskina ja perearst Trumm OÜ.

Eesti Perearstide Selts selgitab igal aastal välja parimad praksised. Seda tehakse seltsi koostatud perearstipraksiste kvaliteedijuhise alusel ning hinnatakse nii kliinilist tööd kui ka praksise töökorraldust. Näiteks võetakse arvesse ravijuhendite järgimist haiguste ennetamisel ja ravimisel, digitaalsete tervisekaartide kasutamist ning andmete edastamist tervise infosüsteemi, samuti nii pereõdede ja perearstide iga-aastast enesetäiendamist kui ka patsientide tagasiside küsimist.

„Möödunud aasta oli keeruline nii patsientide kui ka arstide ja õdede jaoks. Seda enam on rõõm näha, et igal aastal lisandub perearstikeskuseid, kes saavutavad A- ja B-taseme.“ tõdes Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liige Elle-Mall Sadrak.

Märksõnad
Tagasi üles