L, 26.11.2022

Paide Teatris esietendus "ÜBERMENSCH"

Järva Teataja
Paide Teatris esietendus "ÜBERMENSCH"
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Paide Teatri uuslavastus "ÜBERMENSCH"
Paide Teatri uuslavastus "ÜBERMENSCH" Foto: Kristo Kivisoo/ Järva Teataja

Täna, 30. septembril, esietendus Paide Teatris lavastus "ÜBERMENSCH", mis võtab fookusesse naeru ja inimlikkuse, küsib, kuidas nähtamatust (inimesest) saab nähtav ning toob viiel korral lavale uurimuse huumorist, stand-up'ist ja kuuluvustundest.

"ÜBERMENSCH" ei kuuluta absoluutset tõde, vaid otsib inimest, kes eksleb kord naerdes, kord nuttes tõe ja vale, olemise ja olematuse lagendikel. Ja olgugi, et võiks kirjutada veel hulga kaunikõlalisi metafüüsilise koega lauseid, ütleme ainult üht: "ÜBERMENSCH" on lavastus inimesest.

Lavastaja ja etendaja Johannes Richard Seppingu sõnul ei ole Übermensch meist kellelegi päris võõras: "Igaüks meist on temaga vahel kohtunud, silmitsi seisnud. Tõsi, need korrad on tihti tulnud nii ootamatult, et hiljem meenutama hakates, ei suuda siiski päris kindlalt öelda, kust ja kuidas Übermensch ilmus. Ent ometi – need kohtumised viivad sind edasi, muudavad sind, tirivad sind kohtadesse, millest oled ehk ainult enne magama jäämist kinnisilmi unistanud. Minu jaoks on Übermensch justkui ennastunustav lendutõus, mille taustaks ei kõla mitte Kukerpillide hümn kõrgusekartjatele, vaid pigem 2014. aasta Eurovisiooni võidulugu „Rise Like a Phoenix“".

Märksõnad
Tagasi üles