L, 26.11.2022

Kolmekümnendat korda toimuval EuroBirdwatchil vaadeldakse lindude sügisrännet

Eva Klaas
, reporter
Kolmekümnendat korda toimuval EuroBirdwatchil vaadeldakse lindude sügisrännet
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rändlinnud.
Rändlinnud. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Oktoobri esimesel nädalavahetusel, 1.–2. oktoobril kutsub Eesti Ornitoloogiaühing jälgima lõuna poole suunduvaid rändlinde ning vaatluste tegemisega tähistama rahvusvaheliste linnuvaatluspäevade EuroBirdwatch 30. toimumisaastat.

Linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch saab osaleda nii juhendatud vaatlustel kui ka iseseisvalt.

Juhendajad ootavad linnuhuvilisi  homme ja ülehomme kümnes paigas Läänemaal, Harjumaal, Lääne-Virumaal, Pärnumaal, Viljandimaal, Põlvamaal ja Hiiumaal. Vaatluskohtade ja aegade teabe leiab siit. 

Rändlinde võib vaadelda ka ühel või mõlemal päeval iseseisvalt oma kodu ümbruses või pikematel retkedel. Kirja tuleb panna nähtud ja kuuldud linnuliigid, iga liigi arvukus, vaatluse tegemise aeg, täpne vaatluskoht ja vaatlejad.

Andmed palutakse sisestada kokkuvõtte tegemise jaoks hiljemalt 2. oktoobril kella 15ks rakenduse PlutoF Go või Legulus või töölaua PlutoF kaudu, kust need jõuavad portaali eElurikkus.

Rahvusvahelisi linnuvaatluspäevi EuroBirdwatch korraldab BirdLife International 1993. aastast. Kolmekümne aasta jooksul on linnuvaatluspäevadel osalenud 1,3 miljonit inimest Euroopas ja Kesk-Aasias ning nad on vaadelnud kokku 96 miljonit lindu. Vaatluspäevade eesmärk on juhtida inimeste tähelepanu rändlindudele, nende vajadustele ja varitsevatele ohtudele rändeteedel. Eestis koordineerib linnuvaatluspäevi Eesti Ornitoloogiaühing.

Märksõnad
Tagasi üles