T, 7.02.2023

Aasta tervisetegu utsitas inimesi liikuma ja prügi koristama

Tiit Reinberg
Aasta tervisetegu utsitas inimesi liikuma ja prügi koristama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Aasta tervisetegu 2022 auhinna võttis Järvamaa omavalitsuste liidu juhatuse esimehelt Toomas Tammikult (paremal) vastu KõKuta kampaania eestvedaja Sulev Liiva.
Aasta tervisetegu 2022 auhinna võttis Järvamaa omavalitsuste liidu juhatuse esimehelt Toomas Tammikult (paremal) vastu KõKuta kampaania eestvedaja Sulev Liiva. Foto: Kristo Kivisoo/ Järva Teataja

Täna kuulutati Paide muusika- ja teatrimajas välja Järvamaa tervisetegu 2022, milleks osutus Türi vallas korraldatud kampaania KõKuta ehk Kõnni ja Kummarda.

KõKuta oli sel kevadel juba teist korda. Kampaania kutsub üles tegema aktiivseid jalutuskäike (kõndima ja kummardama, painutama ja sirutama) sõprade, perede ja kollektiividega oma kogukonnas, seejuures kergelt kummardades korjama kaasavõetud kotti talvise lume alt välja sulanud sodi, muutes oma koduvalla puhtaks.

Kampaania kestel saab liikumisega teha head oma kehalisele ja vaimsele tervisele ning suheldes kaaskõkutaja(te)ga oma sotsiaalsele tervisele, ühistegevuse kaudu paraneb kogukondade tervis ning koristuse ja korrastustegevuste abil meie keskkonnatervis ja -teadlikkus.

Märksõnad
Tagasi üles