N, 2.02.2023

Jürgen Ligi: Eesti poliitika suur vastandumine

Jürgen Ligi
, riigikogu liige (Reformierakond)
Jürgen Ligi: Eesti poliitika suur vastandumine
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Jürgen Ligi.
Jürgen Ligi. Foto: Dmitri Kotjuh

On üks selline Euroopa Parlamendi fraktsioon, mille liikmeid ei lasta kogus valitavatele kohtadele ega koostama raporteid ning kelle eelnõud ei jõua reeglina kuhugi. Põhjus on nende vastandumine samale ELile, kellelt nad võtavad oma palka, inimõiguste mittetunnistamine ja Kremli-meelsus, sealhulgs Ukraina abistamise mittetoetamine või okupatsiooni tunnustamine. Nad teenivad tahes või otse tahtmatagi Kremli unistust, et iga riik seisaks metslasna käituva Venemaaga silmitsi üksi ja ei oleks ta vastas ühtsena. Selle fraktsiooni liige Eestist on Jaak Madison - reklaamides suur võitleja, tavapäraselt ELi ja seekord ka rohepöörde vastu, mille kaela aetakse sõja tagajärgi. Päriselus istub mees koos kamraadidega isolatsioonis ja võitlus sellega piirdubki.

Eestis tema fraktsiooni ja parteid lihtsalt boikoteerida ei saa, sest ta on siin hoopis populaarsem. Nii ilmusid eelmiste valimiste järel talle kohe välja ka kosilased pakkumisega teha valitsus. Ent kõik põhjused nende Euroopa kombel kohtlemiseks on olemas olnud.

Äsja sai nende esimees Martin Helme Venemaa kõrge riikliku tunnustuse uudistelõigu näol propagandakanalis, kus ta süüdistas viimase aasta hinnatõusus ja ukrainlaste rändes Eestit ja vabastas otsesõnu süüst Putini. Ometi saab keegi aru, kiitsid teda propagandistid. Venemaa pikaajaline plaan nimeltki ongi olnud mässida lääs nafta ja gaasitorude võrku, manipuleerida hindadega vastavalt valitsuste kuulekusele ning teisi rahvaid tappa ja vallutada. Ta teeb seda arvestusega, et riikide ebamugavused sõjapaguluse ning energia ja toorme hinnatõusude pärast panevad neid tema ohveid maha müüma.

Märksõnad
Tagasi üles