N, 2.02.2023

Eesti poliitika suur vastandumine

Eesti poliitika suur vastandumine
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Jürgen Ligi.
Jürgen Ligi. Foto: Dmitri Kotjuh

On üks selline Euroopa Parlamendi fraktsioon, mille liikmeid ei lasta kogus valitavatele kohtadele ega koostama raporteid ning kelle eelnõud ei jõua kuhugi. Põhjus on nende vastandumine samale Euroopa Liidule, kellelt nad võtavad oma palka, inimõiguste mittetunnistamine ja Kremli-meelsus, sealhulgs Ukraina abistamise mittetoetamine või okupatsiooni tunnustamine. Nad teenivad tahes või otse tahtmatagi Kremli unistust, et iga riik seisaks metslasena käituva Venemaaga silmitsi üksi ega oleks tema vastas ühtsena. Selle fraktsiooni liige Eestist on Jaak Madison – reklaamides suur võitleja, tavapäraselt euroliidu ja seekord ka rohepöörde vastu, mille kaela aetakse sõja tagajärgi. Päriselus istub mees koos kamraadidega isolatsioonis ja võitlus sellega piirdubki.

Eestis tema fraktsiooni ja parteid lihtsalt boikoteerida ei saa, sest ta on siin hoopis populaarsem. Nii ilmusid eelmiste valimiste järel talle kohe välja ka kosilased pakkumisega teha valitsus. Ent kõik põhjused nende Euroopa kombel kohtlemiseks on olemas olnud.

Äsja sai nende esimees Martin Helme Venemaa kõrge riikliku tunnustuse uudistelõiguga propagandakanalis, kus ta süüdistas viimase aasta hinnatõusus ja ukrainlaste rändes Eestit ning vabastas otsesõnu süüst Putini. Ometi saab keegi aru, kiitsid teda propagandistid.

Märksõnad
Tagasi üles