E, 30.01.2023

Üle poolesaja kooliraamatukogu hakkavad koguma lastele raamatuid

Järva Teataja
Üle poolesaja kooliraamatukogu hakkavad koguma lastele raamatuid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Raamaturiiuli pilt on illustratiivne.
Raamaturiiuli pilt on illustratiivne. Foto: Janko Ferlic / Pexels

Raamatukogude aastal toimub kampaania „Kingi koolile raamat“, mis kutsub annetama raamatuid, millest koolilastel puudus on. Kampaaniast võtab osa 64 kooliraamatukogu üle Eesti, kes on koostanud nimekirja teostest, mida nende õpilased enim vajavad. Novembri jooksul saab annetada nii terveid kasutatud raamatuid kui ka kingitusena soetada uusi teoseid.

Järvamaalt osalevad kampaanias Paide Hillar Hanssoo ja Hammerbecki põhikoolid. 

„Paljud Eesti kooliraamatukogud on hädas oma noortele lugejatele uute raamatute hankimisega. Raamatukogude aasta viimane veerand keskendub tulevikule ning lapsed on just need, kellest sõltub nii meie kultuuri kui kirjanduse ja raamatukogude käekäik eesootavatel aegadel,“ sõnas Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste osakonna raamatukogunõunik Ülle Talihärm. „Üks viis, kuidas tähistada raamatukogude aastat ning panustada Eesti tulevikku, on kinkida koolilapsele raamat,“ lisas Talihärm.

64 kooliraamatukogu on koostanud nimekirja teostest, mida nende õpilased kõige enam vajavad. Annetustena on oodatud heas seisukorras olevad kasutatud teosed või uued raamatud, mis koolide nimekirjas välja toodud on. Osalevad koolid ning lisainfo leiab siit!

Koolid mängivad olulist rolli laste lugemisharjumuste kujundamisel, kuid sageli pole kooliraamatukogudel õpilastele piisavas mahus raamatuid pakkuda. „Koolid ja kooliraamatukogud teevad lastele soovitusliku kirjanduse pakkumisel koostööd ka rahvaraamatukogudega, kuid tihti on just korraga vajaliku koguse teoste tagamine probleemiks. Näiteks siis, kui ühel ja samal ajal loeb ühte soovituslikku teost korraga mitu klassi või mitu erinevat kooli linnas. See mure puudutab enam kui 150 000 õpilast üle Eesti,“ sõnas ERÜ kooliraamatukogude sektsiooni juhatuse liige Stiina Koit.

Olukorra leevendamiseks on raamatukogude aastal ellu kutsutud kampaania „Kingi koolile raamat“, mille raames saavad kõik soovijad osalevatele koolidele puuduolevaid raamatuid novembrikuu jooksul annetada.

Kampaaniat korraldavad raamatukogude aasta, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Hoiuraamatukogu ja kooliraamatukogud üle Eesti.

Raamatukogude teema-aasta kutsus ellu Kultuuriministeerium ja seda veab koostöös 870 raamatukoguga Eesti Rahvusraamatukogu. 

Märksõnad
Tagasi üles