N, 2.02.2023

Öises raamatukogus peeti jahti aardele ja kummitustele

Järva Teataja
Öises raamatukogus peeti jahti aardele ja kummitustele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kui tavaliselt keeratakse Türi raamatukogu uksed reede õhtul kell 18 külastajate jaoks lukku, siis sel nädalal tunglesid pärast sulgemiskellaaega riiulite vahel veel kümned külastajad.

15.-18. novembrini toimus üleriigilise raamatukogude aasta raames raamatukoguöö ja erandkorras olid üle Eesti paljude raamatukogude uksed tavalisest pikemalt avatud, et pakkuda elamusi kontsertide, öökohvikute, luuleõhtute, jutuvestmiste ja muuga. Hilisõhtuseid sündmusi jagus ka mitmesse Järvamaa raamatukogusse, nii oli see Türilgi. 

Türil sündis reede õhtul omamoodi külastusrekord, sest lugemissaal mahutas 71 väikest ööraamatukogulist, neist noorim alles beebieas ja vanim 14aastane külastaja.

Türi raamatukogu pühendaski hilisõhtuse sündmuse just lastele, kelle jaoks algas õhtu jubejuttude lugemise ning ka õudusjuttude rääkimisega. Seejärel mindi kummitusi ja vanaaaegset medaljoni otsima. Lõpuks löödi tantsu kella üheksani õhtul. Innukad tondi- ja aardekütid jäid õhtuga väga rahule, leides et "raamatukogu on üks igavesti äge koht, kus võiks kõik oma sünnipäevad korraldada, igal reedel ööraamatukogu korraldada ja kui mitte siis igal nädalal ega kuul, aga järgmisel aastal kindlasti siis!".

Uskumatu õhtu oli täna! Võiks öelda, et tegime rekordi ! [😇] Me ei teadnudki, et meie saal mahutab ära nii palju lapsi, kui neid täna seal oli! Ja neid oli rohkem ega vähem kui 70 [❗️] [❗️] [❗️] Koos beebiga siis veel 71 [🥰] ! Jajaa, kõige noorem ÖÖraamatukoguline oli beebi ja kõige vanem 14 -aastane [😃] ! Polegi näinud tükil ajal nii rahulolevaid lapsi [😍] ! Ja tublisid [🥰] ! Jõudsid ära kuulata kõik kummitus- ja jubejutud, otsida vana maja kummitusi ja kadumaläinud vanaaegset medaljoni ja lõpuks ennastunustavalt tantsu ka veel lüüa [🤩] [🥳] !!! Ja need emotsioonid... [😊] [😊] [😊] . No kindel oli see, et "raamatukogu on üks igavesti äge koht, kus võiks kõik oma sünnipäevad korraldada, igal reedel ööraamatukogu korraldada ja kui mitte siis igal nädalal ega kuul, aga järgmisel aastal kindlasti siis [😁] [😁] [😁] !

Meie tänusõnad kuuluvad meie tublidele abilistele Ann Valangule ja Sofia Karilaidile suure- suure abi eest ! [❤️]

Ja kohtumiseni jälle [😉] !

Märksõnad
Tagasi üles