L, 26.11.2022

Jõuluvana võtab kahel korral Paide keskväljakul kingisoovijaid vastu

Järva Teataja
Jõuluvana võtab kahel korral Paide keskväljakul kingisoovijaid vastu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Paide keskväljak 2021. aastal.
Paide keskväljak 2021. aastal. Foto: Priit Jõesaar

Sel pühapäeval, 27. novembril tähistatakse Paides esimest adventi. Kui traditsiooniliselt on selle juurde kuulunud jõulukontsert kirikus ja tulede süütamine Keskväljaku jõulupuul, on tänavu esmakordselt avatud ka advendikohvikud. 

Wittensteini tegevusmuuseumi õuel pakuvad oma tooteid Paide Teatrikohvik, R&T Talu, BBQ labor, Magus Pohl, Treegeri kohvik, Emmeliine Toidutuba, kohvik Uskumatu, Valdeku Pirukad ja Wittensteini kõrts. Tegemist on kevadsuvisest Paide ÖÖÖÖkohvikute üritustesarjast inspireeritud ettevõtmisega, mida veavad eest SA Järvamaa ja Ajakeskus Wittenstein.

Traditsioonilise esimese advendi jõuluootuskontserdi annavad Paide Hammerbecki põhikooli kollektiivid. Paide Püha Risti kirikus esinevad kooli tüdrukutekoor Viisikamber, tütarlastekoor, poistekoor ja kõlapilliorkester. Teksti loevad Meribel Lehemets ja Greete-Getriin Osolin. Juhendab Malle Anton.

Pühapäeval, 27. novembril tähistatakse Paide keskväljakul esimest adventi.

Sellega seoses on keskväljak ajavahemikul kell 15-17 liiklusele suletud.

Pärast kirikukontserti toimuvad Paide Keskväljakul jõuluaja alguse pidustused – süüdatakse jõulutuled, esinevad Paide naiskoor, PAMTi muusikastuudio lauljad ning Kati spordiklubi tantsijad. Osa saab võtta ühisest sabatantsust ning lapsi rõõmustab jõuluvana. Häid soove edastavad linnarahvale linnapea Kulno Klein ja kirikuõpetaja Andres Tšumakov. Kõik soovijad saavad koju kaasa võtta kirikust saabunud jõulutuld.

Jõuluvana võtab tänavu Keskväljaku majakeses külalisi vastu 27.11 kell 16-18 ja 18.12 kell 15-18.

Märksõnad
Tagasi üles