N, 2.02.2023

Kõrged soojahinnad said püsida vaid kuu-kaks, et kerkida nüüd taas

Järva Teataja
Kõrged soojahinnad said püsida vaid kuu-kaks, et kerkida nüüd taas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Radiaator. Pilt on illustratiivne.
Radiaator. Pilt on illustratiivne. Foto: Shutterstock

AS Järva Haldus andis teada, et kuigi toasooja uued hinnad hakkasid Koerus kehtima 1. novembrist ning Imavere, Aravete ja Järva-Jaani lõunapiirkonna võrgupiirkonnas alles 1. detsembrist, tõuseb 1. jaanuarist 2023 toasooja hind taas nii Koeru, Imavere, Aravete kaugküttepiirkonades kui ka Järva-Jaani lõunapiirkonna võrgupiirkonnas.

Järva Halduse juhatuse liige Andreas Sapas põhjendas hinnatõusu sellega, et Koeru ja Imavere piirkonnas tõstab hakkepuidu tarnija 1. jaanuarist hakkepuidu hinda, samuti tõstab hinda pelletite tarnija Aravete ja Järva-Jaani lõunapiirkonda. „Et saime sõlmida Eesti Energia ASiga universaalteenuse lepingu, mille tõttu vähenes elektrihinnakomponent soojuse hinnale, on tõus minimalne ja see annab teatava stabiilsuse. Kui oleksime jätkanud börsihinnaga, oleks toasooja hind jäänud sellest sõltuma ja võib-olla oleksime pidanud hinna üle vaatama igal kuul," selgitas Sapas. „Hakkepuidu tarnija sõnul stabiliseeruvad hinnad hiljemalt kevadel. Positiivne on ka see, et fikseerisime pelletihinna kuni kütteperioodi lõpuni."

Elanikele on positiivne see, et kõigis kaugküttepiirkondades, kus hind on üle 80 €/ MWh eest, doteerib riik märtsini 80 protsenti üle 80 euro jäävast summast otse soojatootjale, elanike arvetel see ei kajastu.

Uued hinnad alates 1. jaanuarist 2023:

  • Koeru võrgupiirkonnale müüdava soojuse hind 86,44 €/MWh (seni 79,63 €/MWh)

  • Imavere võrgupiirkonnale müüdava soojuse hind 91,75 €/MWh (seni 85,63 €/MWh)

  • Aravete võrgupiirkonnale müüdava soojuse hind 108,49 €/MWh (seni 101,08 €/MWh)

  • Järva-Jaani lõunapiirkonna võrgupiirkonnale müüdava soojuse hind 113,05 €/MWh (seni 105,81 €/MWh)

Hindadele lisandub käibemaks.

Märksõnad
Tagasi üles